PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=98182}

Podniebna poczta Kiki

Majo no Takkyūbin
7,5 22 291
ocen
7,5 10 1 22291
7,9 13
ocen krytyków
Podniebna poczta Kiki
powrót do forum filmu Podniebna poczta Kiki

Klimatem przypomina starszą produkcję "Mój przyjaciel Totoro" - jest równie pozytywna, sympatyczna, ale i nieprzesłodzona tak jak disneyowskie produkcje. Bardzo udanie pokazane jest miasto, w którym toczy się akcja, przypomina nasze wschodnioeuropejskie klimaty, jak chociażby Kraków cz Praga. Poza tym, sama historia ma po prostu swój urok - w zwykłej rzeczywistości żyją sobie, obok normalnych ludzi, rodziny czarownic, które mają dar latania i nikogo wokół to specjalnie nie dziwi, fajny pomysł :).
Jest to szósta kreskówka Ghibli, którą widziałem, i jeszcze ani razu się nie zawiodłem, polecam każdemu, bez względu na wiek.

ocenił(a) film na 10
_B_a_r_t_

Miasto zostało zainspirowane głównie Sztokholmem - Miyazaki wybrał się tam szukając natchnienia (chyba je znalazł). Podobno jednak sa w nim również elementy z kilku innych miast, nawet z San Francisco. Pzdr.

ocenił(a) film na 7
_B_a_r_t_

W sumie sympatyczne. Ale do Totoro mu daleko, a do Hauru, czy Spirited Away jeszcze dalej. Boleję nad tym bo bo chciałbym zobaczyć coś na miarę tamtych filmów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones