PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=98182}

Podniebna poczta Kiki

Majo no Takkyūbin
7,5 22 354
oceny
7,5 10 1 22354
7,9 14
ocen krytyków
Podniebna poczta Kiki
powrót do forum filmu Podniebna poczta Kiki

trzyma poziom, ale...

ocenił(a) film na 7

...ale nie porywa ;)

nie jest to historia epicka jak Nausicaa, Laputa, czy Mononoke
ani magiczna jak Spirited, Hauru, czy Totoro

trochę obyczajówka, trochę romans i wciąż ten wiatr :D

tymi słowy chciałbym przekazać, że nie jestem jakoś strasznie zawiedziony, bo urzekło mnie w filmie wiele (m.in. kosmopolityczny, integralny świat, ciekawe postaci w wersji ang. i inne), ale na tle tego co do tej pory widziałęm (czyli bez Szkarłatnego, Lupina i Whisper of the heart) wypada najsłabiej ):

z drugiej strony jednak, gdyby inne filmy były słabe, jak "słaby" jest Kiki's, mielibyśmy niezły zgryz co oglądać ;P

ocenił(a) film na 10
zimnyy

Generalnie się zgadzam, ale nie samą magią żyje człowiek, nie? Ta historia ma w sobie co innego - życiowość. Miyazaki prezentuje tu chyba najmocniej spośród wszystkich swoich filmów (no, może poza Spirited away) jeden ze swych ulubionych tematów - dojrzewanie, zdobywanie samodzielności. Obserwując jak Kiki zmaga się z przeciwnościami, każdy choć troche doświadczony życiowo człowiek zobaczy w filmie cząstkę siebie. I o to chodzi! A poza tym to fajna historyjka poprawiająca humor, choć nie aż tak jak Totoro, z gadającym kotem i innymi atrakcjami :-) Polecam film "Słuchaj uważnie" (Miyazaki do niego scenariusz napisał) - kojarzy mi się znacząco z Kiki, tyle że jest nieco poważniejszy. Pzdr.

PS Magii zresztą też tu trochę jest - scena z obrazem na przykład. Wspaniała jest.

ocenił(a) film na 7
Sqrchybyk

Właśnie tak sobie ułożyłęm plan oglądania, zeby Kiki mieć przed Whisper ;)

Zgodzę się, że oba filmy są o dojrzewaniu (właściwie to chyba wszystkie dziełka Miyazakiego traktują właśnie o nim;)

Jednak Whisper ma coś więcej z życia, wątek miłosny przypomina mi czasy przedszkola ;) no i może pierwszych klas podstawówki, ze swoją naiwnością, niewinnoscią... (ha, zestawmy Whisper z filmem "Closer" - szok!;)

Za to bardzo dla mnie aktualny jest motyw wyborów - bycia nieoszlifowanym klejnotem :D, eh, gdybym się tak potrafił zmobilizować do rycia, a sesja ciągnie się już 3ci miesiąc ;P...

Właściwie to właśnie wybory, szukanie własnej drogi - to jest to co najmocniej zapadło mi w pamięć...
ale jednak wolę historyjki albo całkowicie magiczne, albo bardzo przygodowe ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones