PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=445811}

Podróż ze zwierzętami domowymi

Puteshestvie s domashnimi zhivotnymi
7,3 1 515
ocen
7,3 10 1 1515
Podróż ze zwierzętami domowymi
powrót do forum filmu Podróż ze zwierzętami domowymi

Widziałam wczoraj film i powiem tak - rosyjskie kino nigdy nie zawodzi :)

Jednak bardzo nurtuje mnie jego zakończenie (uwaga, spoiler!). Miałam wrażenie, że wracając do domu z zaadoptowanym chłopcem, łódź Natalii w pewnym momencie osiada na mieliźnie. Dziewczyna wiosłuje, a łódź się nie rusza. Moja koleżanka z kolei twierdzi, że nic się bohaterom nie stało i po prostu tak wolno płynęli sobie do domu. Fakt, że ostatnie ujęcia z końcowej sceny są dość szybkie i w sumie można je zinterpretować i tak, i tak. Jakie jest Wasze wrażenie?

ocenił(a) film na 7
lastivka

też widziałam ten film we wtorek ale na łódź niestety nie zwróciłam uwagi.jakoś tak po prostu zaufałam i patrzyłam jak sobie płyną i płyną, i płyną ;) co do-> "rosyjskie kino nigdy nie zawodzi" -tu się zgadzam w zupełności :) pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
lastivka

hmm ja też się zastanawiałam jak interpretować to zakończenie. W stronę domu dziecka Natalia płynęła cały czas rzekami, więc dlaczego wracając nagle znalazła się z dzieckiem na wielkim jeziorze?
nie wracała do domu, płynęli gdzie indziej?

ocenił(a) film na 8
lastivka

Film jest rewelacyjny, te zdjęcia, ten nastrój. Z co do zakończenia to wydaje mi się być z jednej strony takie symboliczne. Na talia rozpoczyna nowe życie rozstając się z wszystkim co stare wpływa na szerokie wody nowego życia. Z drugiej jednak strony od momentu gdy śpi na łódce wydarzenia jawią się trochę jakby były snem/marzeniem, realizacją marzenia z dzieciństwa i może nigdy nie miało miejsca.
Tak poza tym to jak wczoraj widziałem ten film to przyszła mi do głowy jeszcze inna interpretacja filmu a mianowicie nie historia kobiety poszukującej miłości ale historia Rosji wkraczającej w nowe czasy po upadku systemu. Chociaż dla mnie zdecydowanie historia potrzeby miłości jest ważniejsza.

Jeszcze jedno, ja twierdzę że są takie filmy gdzie po 15 sekundach wiadomo że będą wspaniałe i ten na pewno do tej grupy należy.

ocenił(a) film na 6
mieki

A piesek Kościej to nic innego jak uległa Polska, a pomękująca koza to dająca się doić Europa ;)
Czy jest jakiś współczesny film rosyjski, w którym bohater nie symbolizuje Wielkiej Rosji? ;)

Wegług mnie film jest o potrzebie wolności i cieszenią się nią "pełną gębą".

ocenił(a) film na 8
Lejzorek

Hehe wszędzie polityka.
Ja natomiast widzę wyraźnie że gospodarz (pierwszy mąż Natalii) symbolizuje Kaczyńskiego, natomiast Sergiej (kierowca ciężarówki) symbolizuje Tuska, a Natalia symbolizuje Naród. Obaj ru..ali Natalię ale wkońcu się wyzwoliła. :)

ocenił(a) film na 8
lastivka

Bezsprzecznie, wraca do domu, a droga prowadzi przez wielkie jezioro, przez środek którego płynie Natalia. Wypływa w końcu na "głębokie wody".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones