PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=837}

Podziemny krąg

Fight Club
8,3 628 969
ocen
8,3 10 1 628969
8,4 50
ocen krytyków
Podziemny krąg
powrót do forum filmu Podziemny krąg

Przeszywający, miażdżący mózg. Brudny, mokry, autentyczny. Istne arcydzieło. Rzadko film na podstawie książki może z nią konkurować.

ocenił(a) film na 10
Onika_Er

To prawda, moim zdaniem w tym przypadku to film wychodzi nawet lepiej niż ówczesna już książka.

ocenił(a) film na 10
Onika_Er

Raz na jakiś czas powstaje film kultowy i ponadczasowy a takim właśnie jest Fight Club ! Dzisiaj jeszcze bardziej akutalny niż ponad 20 lat temu kiedy sie ukazał.Idealnie portretuje to - jak wygląda wspòłczesny styl życia większości ludzi,ktòrzy gonią codzienie sami niewiedząc za czym.Tyler pokazuje,że jest alternatywa...można sie zatrzymać i spojrzeć na wszystko dystansu...wyluzować i pobrudzić sobie ręce !! Powiedzieć nie wszechobecnej obłudzie i wszechobecnej żądzy coraz to większej konsumpcji.Tyler mòwi wprost YEBAC SYSTEM to my go tworzymy i my możemy go zmienić.Tylko że wiekszość ludzi,woli trwać w codzienności,woli być okłamywana i ogłupiana telewizją,radiem,internetem.Niektòrzy stają sie takim Tylerem ale większość z nich tylko sobie wyobraża czasami że nim jest,po czym wraca do swojej przyziemnej egzystencji zostając już na zawsze przysłowiowym trybikiem w maszynie.Masz racje, że film lepszy od książki,bo ta była średnia a film rozwala mòzg od środka !

Kesler_2

Tyler mówi wprost YEBAC SYSTEM to my go tworzymy i my możemy go zmienić. 


Naiwnie myślenie i to, co najważniejsze nie jest to dla społeczeństwa żadna alternatywa. Sam film pod względem technicznym czy aktorskim nie mogę nic zarzucić, ale jednak mózgu mi nie rozwaliło, czułem jakby Tyler, żył w alternatywnej rzeczywistości. Podsumowując, oceniłem film na sześć gwiazdek, według mnie do arcydzieła filmowi daleko.

ocenił(a) film na 10
buterfly

To film idealny dla buntowników,ale ty raczej nim nie jesteś.

Kesler_2

Owszem nie jestem, ale oglądałem też inne film w tej tematyce, chociażby film klasy B Wojownicy z 1979 roku. Tyle tylko, że w nim żadne z bohaterów z anarchizmu nie uczynniał górnolotnych ideałów.

ocenił(a) film na 10
buterfly

Wojownicy z 1979 ? mówi mi to tyle co nic.Anarchia i Chaos idą ze sobą w parze,ale większość ludzi preferuje spokój i tkwienie w systemie bo tak im wygodniej.

Kesler_2

Wojownicy z 1979 roku klasyka kina z czasów VHS, jeżeli lubisz też kino rozrywkowe, to polecam. Odnoście anarchii-chaosu to większość zapewne zdaje sobie sprawę, że dla ludzkości nie jest alternatywą, dlatego preferują spokój.

ocenił(a) film na 6
Onika_Er

Co kto woli,dla mnie był poprostu przeciętny

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones