PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=837}

Podziemny krąg

Fight Club
8,3 628 699
ocen
8,3 10 1 628699
8,4 50
ocen krytyków
Podziemny krąg
powrót do forum filmu Podziemny krąg

Tajemniczy cytat

ocenił(a) film na 9

"Kupujemy rzeczy, których nie potrzebujemy za pieniądze, których nie mamy żeby zaimponować ludziom, których nie lubimy"

Jak pierwszy raz oglądałem FC właśnie ten cytat zapamiętałem (jak sądziłem pochodził z filmu). Jednak wczoraj znowu obejrzałem FC i coś takiego nie zostało nawet wypowiedziane (pierwszy raz oglądałem z lektorem, a drugi z napisami). Przejrzałem więc kilka scen, w których mógł pojawić się cytat tak przetłumaczony przez lektora i też go nie było. Potem poszukałem cytatu przeglądając polskie i angielskie napisy i się nie pojawił. Szukałem na IMDB i też go nie było. Szukałem również na zagranicznych stron internetowych i tam pojawiał się bardzo często. Raz był przypisywany Nortonowi, raz Tylerowi Durdenowi, a nawet Chuckowi Palahniukowi (autorowi książki, na której podstawie powstał film. Książkę przeczytałem i przejrzałem w oryginalnej wersji językowej. Cytatu nie było) . Udało mi się ustalić, że cytat pochodzi z książki Deve'a Ramseya "The Total Money Makeover: A Proven Plan for Financial Fitness". Jednak ta książka została wydana w 2003 roku, więc cytat nie mógł pojawić się w filmie. Wiem, ze podobne zdanie do tego cytatu wypowiedział Tyler Durden w 70 minucie filmu, ale to nadal nie wyjaśnia dlaczego ów cytat jest przypisywany do Fight Clubu. Może ktoś z Was wie o co w tym wszystkim chodzi?

kamil11osin

Też mnie to zaciekawiło

kamil11osin

“We buy things we don’t need with money, we don’t have to impress people we don’t like” -
Tego zdania używał Chuck Palahniuk czasami było umieszczane w różnych wydaniach.jego ksiązki
Pierwszym autorem tych słów jest Will Rogers w oryginale jest to -
''Too many people spend money they haven't earned, to buy things they don't want, to impress people that they don't like''

w filmie podobne zdanie mówi Tyler
https://www.youtube.com/watch?v=ByqRVviyOiQ

ocenił(a) film na 9
Ezix

Wielkie dzięki

kamil11osin

Alan watts. Sporo cieekawych wykładów na przerózne tematy znajdziesz w internecie. Polecam

kamil11osin

cytat pochodzi z książki Dzieci szczęścia- Herman Schener

ocenił(a) film na 9
katarinam_filmweb

Nie. Pierwsze wydanie tej książki jest z 2011 roku, a więc 12 lat po premierze filmu

ocenił(a) film na 9
kamil11osin

Przecież jest to w filmie, bodaj w knajpie gdy piją browary.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones