PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8744}

Pogarda

Le mépris
7,2 5 111
ocen
7,2 10 1 5111
8,2 11
ocen krytyków
Pogarda
powrót do forum filmu Pogarda

A mnie zaskoczyła Bardotka. Moim zdaniem reżyser bardzo inteligentnie wykorzystał ją w tym filmie. Związek Paula i Camille to związek intelektualisty i ślicznej kobiety. Wydaje mi się, że najpierw on zaczyna gardzić nią - za jej brak intelektualnych zainteresowań - znudził się nią po prostu, o czym świadczą jego zaloty wobec tłumaczki. A ona - ze zdumiewającą inteligencją - odpowiada mu własną pogardą - pogardą dla jego płytkości. Bo okazało się, że ożenił się z Camille tylko po to, by mieć ją na własność, nie interesowała go jako człowiek. Camille zaczyna gardzić Paulem w samoobronie, cały czas broni się przed zalotami producenta, ale Paul pcha ją w jego ramiona i potrafi tylko pytać głupkowato: "Czemu mną gardzisz?". Podziwiałam godność, z jaką bohaterka broniła się przed odrzuceniem i współczułam jej.

ocenił(a) film na 6
ivycompton

Miałam dokładnie podobne odczucia. Mogła wykrzyczeć mu od razu co ją zabolało ale duma nie pozwoliła jej robić mu wyrzutów więc cały dawała mu różne aluzje jednocześnie robiąc zamęt w głowie i trochę karając go swoim zachowanie. Moim zdaniem wcale nie była mało inteligentna jak niektórzy tutaj piszą i rozumiem jej postawę, była po prostu na tyle dumna by nie okazać słabości i uległości wobec niego, na którą zresztą nie zasługiwał. Ona już dawno zamknęła ten rozdział w swojej głowie bo dawno straciła do niego szacunek. Moim zdaniem rozegrała to koncertowo a on zasłużył sobie na jej pogardę na którą na pewno pracował sobie przez jakiś czas a nie stało się tak jak on pomyślał w momencie gdy ona wsiadła do samochodu z producentem i on na to przyzwolił. Swoją drogą to właśnie brak jakiekolwiek reakcji że mu zależy i swiadomosci konsekwencji jakie mógł ponieść uczyniło go miałkiego, słabego w oczach Camil. Tak jak w tej opowiesci Langa przyzwolił na zbliżanie się zalotników do żony z obawy o wywołanie skandalu w tym przypadku opinii innych ewentualnej utraty kontraktu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones