PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8745}
6,0 321
ocen
6,0 10 1 321
Pogoń za Adamem
powrót do forum filmu Pogoń za Adamem

przychylność dyżurnych krytyków filmowych. Po ekranie biegają żołnierze z opaskami AK, a połowa filmu rozgrywa się na zgniłym Zachodzie. Sam film nie jest jakimś szczególnym arcydziełem, ale z kilku powodów zasługuje na uwagę. Kilka znakomitych kreacji (Machulski, Raksa, Niemczyk, Kobuszewski - epizodycznie jako włoski tłumacz, Karewicz, itd.). Dość odważny jak na tamte czasy. Oczywiście pod wieloma względami trąci myszką, ale przynajmniej nie przygniata tak, jak monumentalne kino Wajdy.

ocenił(a) film na 5

Mało znany, bo drętwy trójkąt miłosny. Był wielokrotnie wyświetlany w telewizji polskiej, zwłaszcza kreacja Niemczyka mi zapadła w pamięci. Choc całośc jest właściwie zlepkiem epizodów aktorskich.

ocenił(a) film na 5
Wujek_Sylwek

Uzupełniając samego siebie: ten film jest tak drętwy, że na dobre zapadł mi w pamięci. Jest zdecydowanie gorszy, niż niejedna produkcja szkolnego kółka teatralnego. Mayda Limonte Rodriguez to też kreacja, która na zawsze zapadła mi w pamięc. Ktoś na filmwebie ocenił ją na 1/10, ja bym tego nie zrobił, bo przynajmniej mówiła po polsku.

Film był nie tylko wielokrotnie wyświetlany ale i wielokrotnie dyskutowany w Polsce. Scenariusz porusza wiele istotnych spraw, a jeśli nawet nieistotnych to przynajmniej wywołujących ciekawe dyskusje. Ale nieporadnośc i pośpiech produkcji są porażające. Widac, że wiele scen nakręcono w jednym ujęciu, bez powtórek. Są wręcz komiczne sytuacje, gdy aktorzy nie mówiący po polsku reagują na jakieś komentarze czy uwagi zza kamery; te zakłopotane spojrzenia: "Ale o co chodzi? Mam już wchodzic czy jeszcze czekac?"

użytkownik usunięty
Wujek_Sylwek

Kurde, nawet nie wiedziałem, że kiedyś zamieściłem tu wpis.

ocenił(a) film na 5

> Kurde, nawet nie wiedziałem, że kiedyś zamieściłem tu wpis.

He, he! Napisz, proszę, co pamiętasz z tego filmu. A zwłaszcza dlaczego napisałeś, że są w nim znakomite kreacje aktorskie.

użytkownik usunięty
Wujek_Sylwek

Pisałem zaraz po obejrzeniu. Wybacz, egzaminy zdawałem dawno temu.

ocenił(a) film na 4
Wujek_Sylwek

Fakt, aktorzy dają radę, ale cały film nie jest dobry. A za wtopę z Afryką Południową zamiast Ameryki podczas rozmowy osoba odpowiedzialna powinna zostać skazana na oglądanie tego fragmentu zapętlonego co najmniej przez jedną dobę.

Film nie powstał na początku panowania Gierka tylko w ostatnim roku panowania Gomułki. Premierę miał 22 grudnia czyli dwa dni po objęciu przez Edwarda Gierka funkcji I sekretarza PZPR.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones