PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=512263}

Pogorzelisko

Incendies
8,1 53 187
ocen
8,1 10 1 53187
8,1 29
ocen krytyków
Pogorzelisko
powrót do forum filmu Pogorzelisko

W liście do dzieci Nawal napisała, że je kocha... po obejrzeniu tego filmu odniosłam jednak wrażenie, że to nieprawda.
W scenach z więzienia widać, że kobieta próbowała poronić, później nie miała nic przeciwko utopieniu noworodków, zmartwiła się na wieść o tym, że dzieci żyją i odmówiła zabrania je ze sobą do Kanady. Ostatecznie jednak je zabrała. Z relacji Simona z początku filmu wynika, że przez całe życie nie potrafiła ich kochać... po czym nagle umarła, a za pomocą testamentu zmusiła dzieci do poznania historii swojego pochodzenia.... Jakby przez te 30 lat nie mogła tego zrobić :/ przynajmniej częściowo, bo końca historii sama nie znała początkowo.

Odniosłam wrażenie, że wysyłając bliźniaki w podróż do przeszłości chciała je ostatecznie skrzywdzić. Były owocem gwałtu - największej krzywdy jaką można wyrządzić kobiecie. Już bardziej nie mogła się "odwdzięczyć" za lata wychowywania owoców gwałtu, niż w skomplikowany sposób wyznając prawdę zza grobu.

ocenił(a) film na 9
Lili89

Nie skrzywdziła ich... pokazała im prawdę... prawda nie krzywdzi... prawda wyzwala.

Jak zauważyłaś - nie mogła ich pokochać. Nie była zbyt dobrą matką. I bliźniaki to czuły... miały do niej niewypowiedziany żal.

Pokazując im swoją historię, pokazała też powód dla którego tych uczuć zabrakło. Dała bliźniakom szansę na zrozumienie przyczyn tego braku miłości i ciepła. I myślę, że dzieci to zrozumiały i wybaczyły jej...

Ostatnia scena pokazuje, że nawet Abu Tarik coś zrozumiał...

Gdyby nie te listy, bliźniaki do końca życia żyłyby w przeświadczeniu, że coś z nimi "nie tak" skoro nawet matka ich nie umiała pokochać. Teraz przynajmniej wiedzą dlaczego nie umiała.. było widać w nich ogromną ulgę...

A że nie powiedziała wcześniej...? Cóż trudną ją oceniać po tym co przeszła...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones