PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=98175}
7,5 531
ocen
7,5 10 1 531
Pogrzeb świerszcza
powrót do forum filmu Pogrzeb świerszcza

Uważany, że JEST to film dla dzieci i młodzieży. Tylko, że z lat 80 i 90. Byliśmy wtedy bardziej dojrzali emocjonalnie. Sama miałam jakieś 13 lat gdy widziałam go po raz pierwszy. Nie, nie wywołał we mnie traumy ani koszmarów sennych. Wręcz przeciwnie- zmusił do myślenia i uwrażliwił. Obecnie dzieciaki to niecałe roboty karmione pierdołami. Rodzice pokażcie im takie właśnie filmy bo będziemy mieć egoistyczne pokolenia emocjonalnych niedouków.

exley

nieczułe roboty miało być

ocenił(a) film na 8
exley

A potwierdzenia Twoich słów nie trzeba szukać daleko... Wystarczy, że kliknie się na Filmwebie gatunek: dla młodzieży i naszym oczom pokażą się disneyowskie sieczki pokroju Hanny Fontanny i innych zakochanych licealistek - to tylko taka dygresja z kategorii: truizmy :P

ringos1

Zdecydowanie kino lat 80/90 zmuszało do refleksji i niosło jakieś przesłanie. Choćby Goonies albo Stand by me, albo Breakfast Club.

exley

Ustępowało się miejsca starszym w miejskiej komunikacji a dziś... dwie studentki siedzą a nad nimi stoi starszy pan o kulach... żadna młoda bżdziągwa nie ruszy tyłka, aby ustąpić staruszkowi trzęsącemu się ze starości. Ogólnie tragedia. A zwróć takiej uwagę...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones