PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=663735}

Pojmani

The Captive
6,1 14 522
oceny
6,1 10 1 14522
4,2 6
ocen krytyków
Pojmani
powrót do forum filmu Pojmani

Po co to wszystko?

ocenił(a) film na 4

Poświęcając uwagę najnowszemu dziełu Atom Egoyana jestem pewien, iż mimo że ogląda się je dobrze, będzie ono traciło w moich oczach z każdą minutą po seansie. Dlaczego? Bo widać, iż to film zrobiony przez utalentowanego gościa, ale nie ma w nim ani jednego uzasadnionego zabiegu. Cały obraz jest mieszanką dróg, wątków i pomysłów prowadzących donikąd. Spodziewacie się po tej zagmatwanej historii jakiegoś twistu? Może liczycie, że zaburzenie chronologii miało spełnić jakieś zadanie? Macie nadzieję, iż film o pedofilach będzie posiadał moralne przesłanie? Niestety nic z tego.

Dostajemy więc dzieło, które jest przyjemne w odbiorze, ale puste jak bańka mydlana. Na chwilę obecną 5/10, ale jak mówiłem... ocena wciąż spada.

ocenił(a) film na 5
Lucky_luke

heheee... dobre... Rzeczywiscie - najbardziej pasujacym slowem do tego wszystkiego to wlasnie ta pustka... Film po prostu lecial i przelecial - po co, na co, w jakim celu? - na prozno tu szukac jakis odpowiedzi... Caly ten plot jest pelny jakis ogolnikow, stereotypow i frazesow. Egoyan, poddaje cierpliwość swoich widzow pod jakis chory egzamin, ale i obraził ich inteligencje, zostawiajac ich z metlikiem w glowach... Jakby to jeszcze do czegos mialo doprowadzic - no ale do tego czegos to zwykle swinstwo... ;)

ocenił(a) film na 8
Lucky_luke

Sprawa wygląda tak: nie zrozumiałeś o czym jest film.

Ps. Na twoją specjalną prośbę upiekłam przesłanie: pedofile są be.

ocenił(a) film na 4
wszystkienickijuzzajete

A, no to głęboka prawda...

ocenił(a) film na 6
Lucky_luke

Faktycznie, spodziewanie się twistów w tym filmie to jedynie pobożne życzenia, mimo wszystko film mi się w gruncie rzeczy podobał. Choć oglądając, cały czas, gdzieś z tyłu głowy miałam fantastyczny „Labirynt" czy „Duże złe wilki". W przeciwieństwie do tych obrazów, „Pojmani" tylko liżą temat, zamiast całkowicie go skonsumować. Niestety, to płytki film, szczególnie w zestawieniu z poprzednikami.

ocenił(a) film na 4
Lucky_luke

Zgadzam się z Tobą w 100%. Moim zdaniem był to dosyć niezły pomysł na film, ponieważ tematyka początkowo mnie zainteresowała, ale podczas oglądania doznawałem straszniej nudy. Nie wiem jak ktoś mógł być trzymany w napięciu...
http://maritrafilms.blogspot.com/2016/05/pojmani-2004.html

ocenił(a) film na 9
Lucky_luke

Moim zdaniem dużo można o tym filmie powiedzieć, ale akurat "przyjemnie się ogląda" to nie jest coś, co mi przychodzi do głowy. Film jest świetnie zrobiony - Egoyan zna się na rzeczy, a mainstream też mu niespecjalnie szkodzi. W dodatku fabuła w zasadzie zamyka wszystkie wątki, powinno nastąpić jakieś katharsis: było źle, ale jakoś się poukładało, zło zostało ukarane, powiedzmy. A mimo to zostaje jakieś paskudne wrażenie obrzydzenia, jakieś roztrzęsienie. Nie wiadomo skąd się bierze w sumie, bo drastycznych - a nawet jakoś specjalnie ekscytujących - motywów reżyser unika z podziwu godną konsekwencją (którą potwierdza wątek na forum pt. Nuuuuuuuda!) W przypadku Chloe jakoś mnie nie przekonały opowieści o przemycaniu mniej oczywistych treści w opakowaniu kina komercyjnego; tym razem to nie jest w ogóle kwestia do dyskusji: czuję we flakach, jak ten gość potrafi zryć czachę. Szokująco dobry film.

ocenił(a) film na 6
Lucky_luke

Mała poprawka, jest puste jak Twój łeb - nie jak bańka mydlana.

Bokciu

Wesołych Świąt!

ocenił(a) film na 3
Bokciu

I szczęśliwego Nowego Roku oraz dobrych postanowień na tenże!

ocenił(a) film na 6
Frida_2

Ale te życzenie to o jakieś 15 dni spóźnione.

ocenił(a) film na 3
Bokciu

Ja tam zawsze życzę szczęśliwego Nowego Roku aż do marca!

ocenił(a) film na 6
Frida_2

Dlaczego do marca, a nie na przykład do kwietnia?

ocenił(a) film na 3
Bokciu

Bo w marcu kończy się pierwszy kwartał. Taką mam zasadę.

ocenił(a) film na 6
Frida_2

To może przedłużyć do drugiego kwartału tę niczym nie uzasadnioną zasadę?

ocenił(a) film na 3
Bokciu

Brałam to również pod uwagę, ale doszłam do wniosku, że pozostanę przy końcu pierwszego kwartału.

ocenił(a) film na 6
Frida_2

W takim razie skoro życzenia takowe możesz z powodzeniem złożyć ostatniego marca - mam rozumieć iż przez cały pierwszy kwartał niekoniecznie życzysz tego samego.

ocenił(a) film na 3
Bokciu

To prawda, życzenia różnią się, abym ani ja, ani ich odbiorca nie popadł w marazm.

ocenił(a) film na 6
Frida_2

A ja myślałem, że ta terminologia dotyczy dziedziny jaką jest handel...jaka bolesna pomyłka.

ocenił(a) film na 3
Bokciu

Że zacytuję klasyka: "Nic nie boli tak jak życie..."

ocenił(a) film na 6
Frida_2

Suma sumarum, biorąc pod uwagę, że mamy dopiero 15 stycznia - mogę uważać się za szczęśliwca, otrzymując tak relatywnie szybko te jakże wspaniałe życzenia. Nic mi nie pozostaje jak podziękować...

ocenił(a) film na 3
Bokciu

Kłaniam się!

ocenił(a) film na 6
Frida_2

Nie ma potrzeby aż takiej kurtuazji. Przywodzi na myśl komiksowego Tytusa, który kłaniał się do nóżek pewnej Pani, na co ona stwierdziła iż będą z niego ludzie.
I dlaczego Ty tak wiecznie krzyczysz?

ocenił(a) film na 3
Bokciu

Ależ Milordzie, z nożem do ryby?

ocenił(a) film na 6
Frida_2

Nie odpowiedziałaś na pytanie...

ocenił(a) film na 3
Bokciu

Wprawdzie nie usłyszałam Twojego pytania, lecz odpowiedź brzmi: "Pchajmy więc taczki obłędu jak Byron".

ocenił(a) film na 6
Frida_2

Nie usłyszałaś bo i jak...natomiast z pewnością przeczytałaś. Było bardzo proste w przeciwieństwie do Twojej odpowiedzi której nie zrozumiałem...ale ja głupi jestem, więc się nie przejmuj.

ocenił(a) film na 3
Bokciu

Ależ ja się nie przejmuję.

ocenił(a) film na 6
Frida_2

To cieszy. Czyli nie doczekam się odpowiedzi?...poza jakże wyszukanymi cytatami których mój ograniczony umysł nie pojmuje.

ocenił(a) film na 3
Bokciu

Pytasz: "I dlaczego Ty tak wiecznie krzyczysz?"
Na jakiej podstawie opierasz swoje wnioski?

ocenił(a) film na 6
Frida_2

Ano na takiej, że podczas naszej jakże krótkiej rozmowy, użyłaś wykrzyknika aż trzy razy.

ocenił(a) film na 3
Bokciu

Ależ Ty generalizujesz...
Wykrzyknik oznacza(ł) afekt, emfazę, a poza tym tak się przyjęło składać życzenia szczęśliwego Nowego Roku.
Inną kwestią jest to, że w internecie to wielkie litery zwykły oznaczać krzyk. Ale ja już jestem stara i wiedzę mam jeszcze z początków netykiety, toteż mogę się mylić.
Strzemiennego! Mam tu wiśniówkę.

ocenił(a) film na 6
Frida_2

Stara powiadasz...i jak mniemam absolwentka filologii polskiej z przyzwyczajeniami, taka rzekłbym niereformowalna.
Oczywiście, że wielkie litery oznaczają krzyk, ale wykrzyknik na końcu zdania również, a przynajmniej tak by się wydawało.

ocenił(a) film na 3
Bokciu

Za bardzo generalizujesz, rzeknę po raz wtóry.
Na filologię polską jestem zbyt głupia i nie kryguję się teraz.
Pijesz tę wiśniówkę czy nie?

ocenił(a) film na 6
Frida_2

Nie jestem fanem alkoholi wszelakich, ale zrobię wyjątek w Twoim przypadku. Odrobinę poproszę...

ocenił(a) film na 3
Bokciu

No to cyk...

ocenił(a) film na 6
Frida_2

Nie wiem czy dobra, ale a propos generalizowania, żaden alkohol nie jest dobry...Mam nam myśli walory smakowe konkretnie.

ocenił(a) film na 3
Bokciu

Mnie smakuje Żołądkowa Gorzka oraz Krupnik. Wiśniówką też nie pogardzę :-)
Ale przynajmniej usta zamocz :-)

ocenił(a) film na 6
Frida_2

Mnie smak alkoholu odrzuca i wywołuje odruch wymiotny...Ale co ja widzę - uśmiech :)

ocenił(a) film na 3
Bokciu

Błąd w systemie...
Trudno, wypiję Twoją wiśniówkę. Krzywdy mi nie zrobi...

ocenił(a) film na 6
Frida_2

Podwójny z tego co widzę ;)
Przecież powiedziałem, że wyjątkowo wypiję z Tobą, więc doceń to proszę.

ocenił(a) film na 3
Bokciu

Bardzo doceniam!
(i nie krzyczę, to jedynie emfaza)

ocenił(a) film na 6
Frida_2

Cieszę się niezmiernie, a co do emfazy to ja z kolei znam termin, przeciwfazy.

ocenił(a) film na 3
Bokciu

Dorzucam "gastrofazę".
"Przeciwfaza" brzmi mi dość inżyniersko. Z inżynierskich rzeczy to ja przepięknie zdałam egzamin z bramek logicznych, co dzisiaj jest zamierzchłą przeszłością.
Idę zadzwonić do wujka, by spytać, co to "przeciwfaza".

ocenił(a) film na 6
Frida_2

O! Gastrofaza też mi jest znana...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones