PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=566417}

Pokój Leo

El Cuarto de Leo
6,0 1 436
ocen
6,0 10 1 1436
Pokój Leo
powrót do forum filmu Pokój Leo

Ten obraz Enrique Buchichio reprezentuje bardzo dobre kino niezależne. Tak niska
ocena filmu podejrzewam jest spowodowana porównywaniem kina niezależnego do
produkcji hollywoodzkich. W dodatku gatunek - dramat - w tym rodzaju kina wychodzi
świetnie. Film wymaga widza wrażliwego, który zrozumie scenariusz. Przedstawione
postaci są przemyślane, a wątki, z rozmysłem i intencjonalnie, skrupulatnie się
przeplatają tworząc wyjątkowy scenariusz. Wraz ze zdjęciami i ścieżką dźwiękową jak na
tak skromną argentyńsko-urugwajską produkcję, mimo niektórych wad, tworzą genialny
film kina niezależnego.
Niech każdy, kto lubi takie kino obejrzy sobie "Pokój Leo" i samodzielnie zinterpretuje
jego sens. W dramatach ważne jest to jak się przedstawia, a nie co. Nie należy
krytykować zagubionego chłopaka, bo nie o zmianę scenariusza chodzi. Sednem
dramatu jest to jak reżyser przedstawi nam skomplikowaną psychologię postaci, a także
jak poradzą sobie z nią aktorzy. Tutaj mamy przykład świetnej gry aktorskiej. Postaci są
naturalne, aktorzy grają z wyczuciem.
Jeśli ktoś nie zna się na kinie, niech nie ogląda i nie krytykuje. Zostawiam im
hollywoodzki badziew, gdzie do oglądania wystarczy garść popcornu, a mózg można
wyłączyć. Pozostałym życzę miłego seansu i wielu pozytywnych wrażeń po obejrzeniu
filmu.

ocenił(a) film na 7
alesen

Dziś kupiłam ten film na DVD nie czytając wcześniej opinii i recenzji , patrząc na Twoją ocenę (opis) myślę ,że nie był to błąd . Mam nadzieję,że moja opinia po obejrzeniu też będzie pozytywna .

ocenił(a) film na 8
szumi33

Więc jakie pozostały wrażenia po filmie ??

ocenił(a) film na 7
alesen

Film nie zrobił na mnie piorunującego wrażenia,aczkolwiek jest całkiem dobry . Porusza drażliwy,obcy(dla Polaków) temat, a nawet temat tabu (w Polsce) i może dlatego często jest źle odbierany czy nisko oceniany? Zgadzam się ,że film jest raczej dla widza wrażliwego i potrafiącego zrozumieć problem głównego bohatera.( Poszukiwanie własnej seksualności dla jednych będzie problemem bo sami coś podobnego przeżyli i potrafią zrozumieć, a dla drugich będzie czymś banalnym ponieważ nie mają pojęcia jak można mieć takie wątpliwości.) . Ogólna moja ocena 7.

ocenił(a) film na 5
alesen

Głupio się kończy. Jeśli Leo ma zamiar chodzić z chłopakiem to po co się umawia z dziewczyną, która ma w dodatku poważne problemy? Żeby jeszcze ja dobić? A jeśli chce z nią to niech nie daje nadziei chłopakowi. Leo zachowuje się tak jak 13 latki, które dopiero odkrywają swoją seksualność a chłop ma już 30 lat!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones