PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=624892}
7,4 154 823
oceny
7,4 10 1 154823
6,6 37
ocen krytyków
Pokłosie
powrót do forum filmu Pokłosie

Bolesna prawda

ocenił(a) film na 10

Najlepszym dowodem na to że obraz Pasikowskiego spełnia swoją rolę jest fakt istnienia dość
wąskiej a jednocześnie aktywnej grupy użytkowników tego portalu próbującej za wszelką cenę
zakrzyczeć wszelkie pozytywne wypowiedzi na jego temat. Moim zdaniem to bardzo dobry film,
pokazujący na przykładzie zupełnie fikcyjnym pewną prawdę którą część z naszych rodaków za
wszelką cenę próbuje zanegować lub zamieść pod dywan w nadziej że nikt się o niej nie dowie.
A ta brutalna prawda jest taka że część z naszych rodaków bezpośrednio uczestniczyła wraz z
Niemcami w eksterminacji Polaków wyznania mojżeszowego. Ja wiem, że wielu z nas wolało by
utrwalać ten piękny obraz nas samych jako tych, którzy masowo i pełnym poświęceniem
pomagali Polakom wyznania mojżeszowego przetrwać wojnę. Jednak ten medal ma również
drugą, ciemną stronę i wydaje mi się że wreszcie powinniśmy zacząć o niej mówić głośno i
wyraźnie.

ocenił(a) film na 2
GrzeGon1982

https://wpolityce.pl/kultura/246427-poklosie-luzny-zwiazek-z-prawda-i-zdrowym-ro zsadkiem-mowi-piotr-zychowicz-nasz-wywiad

GrzeGon1982

Fikcyjny =/= prawda - wybierz jedno.
Pasik po prostu zwęszył okazję bo akurat w latach 2012 -2014 była moda za granicą na antypolskie filmy, które miały ukazywać polaków jako morderców żydów, na fali popularności fantasy Grossa (oczywiście bez faktów).
Pasik musiał nieźle zbiednieć, albo "salon" mu nieźle wszedł na psychę że zgodził się to nagrać, za kasę Holendrów i Rosjan oczywiście.

ocenił(a) film na 8
EMERSION

Emerson, czy Ty jesteś półanalfabetą? Jak szło Tobie w szkołach?

per333

Zajebista, merytoryczna odpowiedź.

ocenił(a) film na 1
GrzeGon1982

Masz rację, prawda jest bolesna, tyle że w tym filmie pokazano inną prawdę, zwaną gówno prawda.

ocenił(a) film na 9
GrzeGon1982

,,Pokłosie'' to ciekawy film. Nie wypowiadam się czy antypolski, ale film ważny, ponieważ coś tam rzeczywiście się wydarzyło. Film mógł być bogatszy, ale miał sporo statystów. Wyobrażałem sobie go lepiej. Myślałem, że pokażą odcinanie głowy. Scena ta jednak nie przeszła, ponieważ była zbyt mocna. Szkoda, że Pasikowski nie robi już mocnych filmów. Cenzura jest za duża w naszym kraju. Wolałem jego produkcje w latach 90-tych.

GrzeGon1982

ta sama logika dziala tez w druga strone, a wiec im wiecej fajnopolskich lemingow wyje do ksiezyca tym wieksza porazka Pasikowskiego, ktory przeciez slynie z antypolskiego przekazu w swojej tworczosci. to ze zawsze sa wyjatki od reguly to chyba oczywiste, ale nie nalezy robic z tego reguly i w kolko topic sie w tak zaklamanej jednostronnie propagandzie Pasikowskiego poklosia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones