PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10018322}
4,2 11 478
ocen
4,2 10 1 11478
3,5 21
ocen krytyków
Pokolenie Ikea
powrót do forum filmu Pokolenie Ikea

Szedłem z dusza na ramieniu, oczekując sexu po zęby, misji po pas, a tymczasem czułem się trochę jak na filmie ‘Seksmisja’ z 1984 roku. Fabuła niby ta sama, co w książce, ale postacie są bardziej wyraziste, przez co film ogląda się bardziej przyjemnie. Niezła rola Bartosza Gelnera i Michaliny Olszańskiej, odtwórcy głównych ról. Czuć, że aż tam iskrzy między nimi. Zapomniałem już jaka to frajda obejrzeć film, gdzie nie wyłażą ze ścian jakieś problemy homoseksualne bohaterów. Mnie osobiście przypadła do gustu rola, krótka acz treściwa…;-) Zuzanny Galewicz (Celina) i Marty Bryły (Łucja), ale co i jak to już trzeba osobiście obejrzeć, zachęcam, jak dla mnie to na początek daję 9/10 i czekam niecierpliwie na kolejną część o przygodach Piotra Czarnego.

ocenił(a) film na 2
grandik

Pod koniec filmu wylazły problemy. "Biedna" para gejów obrażona przez przyjaciela-homofoba Olszańskiej. Homofobowi chętnie by dała, ale przecież takiemu to nie da. Lepiej kolesiowi, który zaliczył pół Warszawy, ale za to jeszcze żadnej Olgi.
Coś iskrzyło między nimi? Ona zdesperowana i napalona, ale tylko po alkoholu. Jemu bez różnicy kogo porucha, ważne by się literka zgadzała.
9/10? Za samą jakość dźwięku należałoby obniżyć kilka punktów.

adelitas

Faktycznie było coś takiego, teraz sobie przypomniałem jeszcze scenę podrywu w lokalu bohatera, który później się tym chełpił w rozmowie z dziewczyną. Jednak uważam, że to i tak wszystko nic.
‘Pokolenie Ikea’ to przede wszystkim film lightowy i chwała mu za to. Nie można wiecznie oglądać filmów typu ‘Wieloryb’.

grandik

Z ciekawości zajrzałem do książki i mi się podobała. Filmu nie widziałem, ale może warto.

ocenił(a) film na 2
grandik

Jeśli książka jest gorsza od filmu, to nie wyobrażam sobie jak musi być zła, skoro film jest beznadziejny

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones