PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1116}
6,7 4 548
ocen
6,7 10 1 4548
6,5 13
ocen krytyków
Pokolenie
powrót do forum filmu Pokolenie

To smutne, że w ocenie wielu filmów polskich politykę miesza się z wartością artystyczną.
Jeżeli filmy Leni Riefenstahl, w 100% propagandowe ("Triumf woli"!), potrafimy oceniać wyłącznie w kategoriach artystycznych, podobnie robiąc z wieloma filmami sowieckimi, to powinniśmy to samo umieć wobec filmów polskich. To się jednak nie udaje - mnie też. To smutne.
"Pokolenie" to bezsprzecznie dobry film, ale nie jestem w stanie go raz jeszcze (oglądałem w swoim czasie, "za komuny") obejrzeć. Jakiś uraz przeszkadza.

ocenił(a) film na 6
jak45

Trafna uwaga.

ocenił(a) film na 6
jak45

na wartość artystyczną dzieła składa sie zarówno forma jak i treść przekazu, a ta druga mocno kuleje, więc trudno się dziwić takim a nie innym opiniom. Zakładam , że reżyser nie stworzył filmu jako stricte propagandowego, więc ten zasłużył na niższą notę, bo pomimo mojego liberalnego podejścia momentami trudno sie go oglądało. Oczywiście wiele lat temu robił wrażenie, ale to niestety efekt propagandy systemu, która wciągała widza w tę grę. Prawdę mówiąc film, jak dla mnie ratuje świetna gra Janczara a scena śmierci to rewelacja

jak45

Pewnie, że tak powinno być. Ale my jako naród lubimy kalać własne gniazdo:-/

Ekranizacja

Ja też to czasem robię; teraz, po wyborach do Parlamentu Europejskiego, także...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones