PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=158674}
6,2 69
ocen
6,2 10 1 69
Pokonać własny cień
powrót do forum filmu Pokonać własny cień

Szwedzkie Hollywood

ocenił(a) film na 9

Naprawdę byłem bardzo zaskoczony, gdy przeczytałem, że film powstał w Szwecji. Jakby w rolach głównych wystąpili Matt Damon, Charlize Theron i Jason Statham byłby murowany blockbuster. A tak mamy też angielskojęzyczną obsadę ale pewnie nie gorszą niż wyżej wymienione gwiazdy. Matthew Settle, który od czasu "Koszmaru następnego lata" nieźle wyprzystojniał, dobrze się sprawdza w roli ściganego. Fay Masterson, femme fatale o alabastrowej cerze, zagrała znakomicie. No i czarny charakter, do tej pory bardziej kojarzony z serialami Currie Graham, wzbudza grozę, a to co wyprawia biednej Fay przyprawia o palpitacje serca.
Co do samej fabuły, to jest to puzzle poskładane z różnych filmów typu morderstwo - ścigany, ale tak fajnie poskładane, że już od dynamicznego początku nie sposób się oderwać od seansu. Logika wydarzeń? Nie wiem, nie zastanawiałem się nad tym i nie chcę. Film trzyma w napięciu i to najważniejsze. Rzadko wystawiam takie oceny filmom ale tu jestem z przyjemnością zmuszony dać 9/10 - za powrót do starej dobrej szkoły robienia thrillerów.
I dziwi mała ilość ocen na filmwebie. Kilka(naście) seansów w Cinemaxach i prawie nikt się nie skusił?

ocenił(a) film na 7
ken_tucky

film zaciekawil mnie..zgadzam sie z twoja ocena ale u mnie 7/10...

ken_tucky

Dość ciekawy i nawet wciągający. Jak za bardzo nie przepadam za kinem akcji, tak ten film ( może dlatego że uwielbiam kino skandynawskie!) zasługuje na to by pochylić się nad nim i skrobnąć parę słów:-)

Przede wszystkim- świetna rola Fay Masterson- zgadzam się z przedmówcą. Fajna kreacja femme fatale w ciele delikatnej, jasnowłosej kobiety o alabastrowej cerze( fajny kontrast!). Bohaterka strasznie przypominała mi Gwyneth Paltrow w filmie "Wielkie Nadzieje".

Ponadto genialna muzyka- w niektórych scenach mocne, intensywne, rockowe brzmienia - baaardzo IN PLUS i dobre zdjęcia( barwy, barwy i jeszcze raz BARWY!). Generalnie obraz INTERESUJĄCY - dla miłośników kina akcji i nie tylko ! Mnie zaskoczył pozytywnie :-)

Ale i tak jak dla mnie 7+/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones