PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=690820}

Pokot

6,2 71 598
ocen
6,2 10 1 71598
5,3 40
ocen krytyków
Pokot
powrót do forum filmu Pokot

Świetny!

ocenił(a) film na 9

Właśnie wróciłam z kina i jestem pod wielkim wrażeniem. Wspaniała muzyka, zdjęcia, scenariusz, gra aktorów. Doskonałe kadry, ujęcia zwierząt oraz Szyc, który nawet mnie tak mocno nie wkurzył ;) Daje dużo do myślenia, aż chce się sięgnąć po książkę pani Tokarczuk. Nie sugerujcie się ocenami "prawdziwych Polaków" i przeciwników Agnieszki Holland, tylko idźcie szybciutko, wyciągnijcie własne wnioski, zapominając choć na chwilę o tych niesnaskach. Europa słusznie doceniła ten obraz, bądźmy dumni, bo jest z czego.
PS. Agnieszka Mandat zagrała rolę życia, a Gierszał w końcu zagrał na poziomie, jak w "Sali samobójców", więc jest, co świętować :D

Zuzak222

mam tak samo. gra aktorska na wysokim poziomie, zwłaszcza nie mogłem poznać Szyca, który chyba przeszedł jakąś przemianę i wyszło mu to zdecydowanie na dobre, no i Zborowski klasa sama w sobie i te przepiękne krajobrazy :) naprawdę dobry film

ocenił(a) film na 5
wilczek91

Jaką przemianę? Wrócił do korzeni - patrz Symetria.

ocenił(a) film na 8
Zuzak222

Idę w poniedziałek, bilety zarezerwowane. :) Książkę naprawdę polecam jest świetna. Styl Tokarczyk bardzo mi przypadł go gustu.

ocenił(a) film na 3
Zuzak222

Dla mnie film był średni. Aktorsko faktycznie wysoki poziom, zdjęcia piękne. Co do ujęć zwierząt to totalnie się nie zgadzam, bo były i wstawki z jakichś dokumentalnych ujęć o średniej jakości i jakieś komputerowe wstawki, także szału nie było pod tym względem.
[Spoiler alert!!!!]
Mnie dodatkowo wkurzała astrologia w filmie. To całe pierdu pierdu o horoskopach itd. Powrót do natury jest ok, fanatyzm jeśli chodzi o miłość do zwierząt też w filmie rozumiem, ale po co te bzdury o układach planet w momencie urodzenia? Tak samo te wizje przeszłości. Za dużo fanaberii. Bez tego elementu film moim zdaniem byłby bardziej, z braku lepszego określenia, realny. Ot, samotna kobieta w podeszłym wieku, fanatycznie miłująca przyrodę i zwierzęta ( co jak na inżyniera od budowy mostów nieco dziwne) przeżywa załamanie nerwowe po stracie psów. Koniec filmu to już totalna abstrakcja.

PS. Jako człowiek z branży IT czekam z utęsknieniem na moment kiedy losowe klepanie po klawiaturze nie oznacza bycia hakerem/geniuszem komputerowym, a raczej debilem. I jesteśmy w 2017 roku, więc wyłączenie prądu w jakiejś dzielnicy czy coś, po pierwsze nie jest możliwe za pomocą zdalnego podpięcia jakiegoś ciecia z laptopa, a nawet jeśli to interfejs na pewno jest "klikalny", a nie czysty command line. No i na koniec - wysokiej klasy programista pracujący jako cywilny pracownik policji za mniej niż średnia krajowa?

ocenił(a) film na 9
snoopix

Faktycznie ten moment z wyłączeniem prądu też był dla mnie słaby (takie totalne s-f), jednak dla mnie to jedyny mankament. Mnie tam te astrologiczne bzdury się podobały, bo pamiętajmy o tym, że ten film miał mieć trochę pozornej tajemniczości i fantastyki w sobie (zwiastuny wskazywały na to, że zwierzaki faktycznie mordują ludzi i szukają zemsty). Osobiście nic nie mam do takich bzdetów, jak przepowiadanie przyszłości itp. niech ludzie się tym bawią, jak chcą ;) Dodam, że sama bohaterka była kreowana na świruskę, dlatego jej zainteresowania mogły dodać więcej kolorytu tej historii.

ocenił(a) film na 7
Zuzak222

Gierszał na początki mnie irytował, ale potem uświadomiłam sobie jak świetnie zagrał. Mandat, Zborowski i Grabowski to istny top aktorski. Role jak szyte na miarę. To samo można powiedzieć o Szycu, który wraca do dobrej formy. Volny też ładnie, miło było popatrzeć na nową twarz w polskim filmie.

Bella_88

aktorzy rzeczywiście są świetnie dobrani, jakby role były pisane konkretnie pod aktora, pozytywnie mnie zaskoczył Szyc, który chyba wraca do dobrego aktorstwa i pokazuje na co go stać

ocenił(a) film na 7
Zuzak222

Wyszłam z kina oczarowana krajobrazami, muzyką, aktorstwem. I dobrze, że wcześniej przetrawiłam polską wojenkę polityczną, dzięki temu skupiłam się na walorach artystycznych w tym filmie. Każdemu to polecam!

ocenił(a) film na 7
Zuzak222

To, że Agnieszka MAndat zagrała rolę życia to nie wiem, bo w innym filmie jej nie widziałam, ale jeśli gra tak w każdym to chętnie obejrzę z nią jakiś film. Co do reszty stawki aktorskiej również wielkie brawa!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones