PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=690820}

Pokot

6,2 71 677
ocen
6,2 10 1 71677
5,3 40
ocen krytyków
Pokot
powrót do forum filmu Pokot

Dosadny obraz hipokryzji pomieszanej z egocentryzmem, immanentnym cechom wyznawców znanych mi religii, wymyślającym sobie boga dającego im władzę nad Ziemią.

Trudno jest się pogodzić z niewiadomą jaka towarzyszy naszemu istnieniu na Ziemi. Nawet wiedząc, że przypadkowość jest podstawowym budulcem tego Wszechświata (funkcja falowa) szukamy sensu w naszym istnieniu a im mniej go dostrzegamy we własnym życiu tym bardziej chcielibyśmy by był plan na ludzkość. Najlepiej plan boski, nieomylny, niepojęty (bo to co obserwujemy planu nie przypomina). Efektem ubocznym tego jest nagłe stawianie siebie w centrum i narzucanie własnej wizji świata innym.

Co jest nie tak z ludźmi, którzy z bogiem na ustach a gównem w sercach mają zawsze lepszy pomysł na innych niż na siebie. Wydaje mi się, że te negatywne cechy nie są wynikiem religii, to religia jest ich efektem. Religia jako świat, w którym terrorysta może poczuć się świętym.

Zachęcam do empatii i zmieniania świata począwszy od siebie.

ocenił(a) film na 5

Litości! Jestem ateistą, ale ten text jest dla mnie niestrawny. I mam nadzieję, że film proponuje więcej niż Ty z niego odebrałeś (bo się na niego wybieram).
Ludzie są źli lub dobrzy, niezależnie od płci, rasy czy wyznawanej religii.

użytkownik usunięty
kaymann

>> mam nadzieję, że film proponuje więcej niż Ty z niego odebrałeś
Proponuje, a ja odebrałem więcej niż napisałem.

>> Ludzie są źli lub dobrzy, niezależnie od płci, rasy czy wyznawanej religii.
Ludzie bywają źli lub dobrzy, a ja napisałem że to nie wynika z religii, tylko raczej sprzyja religiom nako narzędziom.

Forma Twojego oburzenia na na mój punkt widzenia wydaje się próba zakrzyczenia odmiennych opinii...
Życzę miłego seansu i wyciągnięcia z niego tego co dla Ciebie najlepsze.

ocenił(a) film na 7

"Co jest nie tak z ludźmi, którzy z bogiem na ustach a gównem w sercach mają zawsze lepszy pomysł na innych niż na siebie. Wydaje mi się, że te negatywne cechy nie są wynikiem religii, to religia jest ich efektem. Religia jako świat, w którym terrorysta może poczuć się świętym" - w punkt! Z drugiej strony to jak się zachowuje główna bohaterka sprawia, że wiem, że nie tylko religia, ale i z początku słuszna ideologia (obrona istot mniejszych) może do tragedii doprowadzić. To ważna nauka płynąca z tego filmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones