PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=305474}

Pokuta

Atonement
7,5 123 808
ocen
7,5 10 1 123808
6,8 25
ocen krytyków
Pokuta
powrót do forum filmu Pokuta

Arcydzieło?

ocenił(a) film na 10

Z wielką ostrożnością i rzadko zdarza mi się ocenić film na 10. Głównym kryterium jest zawsze moje własne, subiektywne odczucie: jak film podziałał na moje emocje i na ile to przeżycie jest trwałe w czasie. Tak zwane arcydzieła filmowe to często ponadczasowe opowieści o ludzkich losach, czyli tak naprawdę o zwykłych ludzkich sprawach, opowiedziane jednak w sposób niebanalny, nowatorski, niezwykły, przejmujący.
'Pokuta' Joe Wrighta wstrząsnęła mną do głębi pod każdym względem: pod względem opisanej historii, jak i sposobu pokazania jej na ekranie. Zarówno fabuła, kolejność zdarzeń, obraz, muzyka - to wszystko jest absolutnie mistrzowskie. A przede wszystkim spowodowało, że długo nie mogłem wrócić do otaczającej mnie rzeczywistości. Ten film mną wstrząsnął i przede wszystkim nie kończy się ckliwym happy endem.
Większość aktorów stworzyła tu przejmujące kreacje, a scena na plaży w Dunkierce zapisze się na trwałe w historii kinematografii. Według mnie 'Atonement' to arcydzieło filmowe.

ocenił(a) film na 10
mario_n66

Zgadzam się w 100 %. Film zrobił na mnie pirounujące wrażenie. Przez kilka nie mogłam dojść do siebie ;-) Planuję także przeczytać książkę. Poza tym uwielbiam Jamesa McAvoy'a, jako człowieka, aktora. Ten film to bez wątpienia arcydzieło.

Justysia0302

Zgadzam się z Wami również. Ogromne, przejmujące wrażenie. Mnóstwo uczuć, wspomnień, refleksji. Film godny obejrzenia kilkukrotnie, kontemplacji i głębszego zastanowienia (choć to przychodzi samoistnie).

ocenił(a) film na 10
mario_n66

Popieram w 100%, dawno film, aż tak nie wzruszył mnie. Poruszył on coś w głębi mojej duszy i na pewno kiedyś do niego wrócę :)

ocenił(a) film na 9
mario_n66

ja także popieram w 100%. Jest wiele świetnych filmów ale jednak tylko niektóre dotykają tak dogłębnie naszej duszy i pozostają w pamięci na zawsze. dla każdego to będą inne filmy. Dla mnie taki był "Atonement". 10/10

ocenił(a) film na 8
mario_n66

Obejrzałam, popłakałam, wyłączyłam. ten film złamał mi serce. zgadzam się, że to arcydzieło, aczkolwiek nie myslę wracać do niego ponownie . jest zbyt smutny, rozdzierający. (tak samo jak " Nie opuszczaj mnie" z C. Mulligan )

Idril211

Mam podobne odczucia po jego obejrzeniu. Rozdarł mnie od środka...

ocenił(a) film na 10
mario_n66

Zgadzam się w 100% ze wszystkim co napisałeś. Ten film to arcydzieło. Aż nie mogę uwierzyć, ze tyle lat go mijałam obojętnie i w końcu obejrzałam przypadkiem, gdy dowiedziałam się, ze Netflix wycofuje go ze swojej bazy. Ten film to prawdziwa uczta dla zmysłów. Jeszcze długo po obejrzeniu o nim myślałam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones