PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=305474}

Pokuta

Atonement
7,5 123 917
ocen
7,5 10 1 123917
6,8 26
ocen krytyków
Pokuta
powrót do forum filmu Pokuta

...w sumie wysokimi notami, jakie zebrał film... Moim skromnym zdaniem jeden ze słabszych.
Owszem fabuła ciekawa, ale sposób jej przedstawienia nie za bardzo. Luźne, statyczne sceny, jakby w
kalejdoskopie. Drętwo zarysowane postaci, dość papierowe i nieprzekonywujące. Mocno podszyty
dydaktyzmem moralnym. Po 10 minutach miałem serdecznie dość, w sumie obejrzałem go na 3 raty.
Całkowicie nie moja bajka.

coolargol

Nastawienie do tego filmu można zmienić. Uparłam się, że odkryję, co takiego tkwi w tym filmie, że wzbudza zachwyt. Za trzecim razem, oglądanie zawsze na raty, po kawałku, zaskoczyłam i oswoiłam ten film. Teraz postrzegam go jako bardzo piękny i momentami mistrzowski. Obejrzyj sobie w słuchawkach na przykład ten fragment, kiedy Briony zbiega po schodach na początku filmu i dudnienie jej kroków tworzy podkład muzyczny rozpoczęty stukaniem na maszynie. Do tego gdzieś w przelocie łopot prześcieradła ścielonego przez służącą. Scena jak przelot anioła, niesamowicie piękna, poetycka. Pomogło mi też przeczytanie książki.

ocenił(a) film na 4
coolargol

Moja bajka to też nie jest ale wytrwałem, za jednym podejściem, do końca więc 4/10 muszę dać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones