PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=305474}

Pokuta

Atonement
7,5 123 917
ocen
7,5 10 1 123917
6,8 26
ocen krytyków
Pokuta
powrót do forum filmu Pokuta

nigdy nie spodziewałam się że jedna scena może we mnie wzbudzić tak skrajne emocje współczując 13-letniej zakochanej dziewczynce która nie wszystko jeszcze rozumie i jedna decyzją przekreśla całe swoje życie, równocześnie szczerze jej nienawidzić. Jaka magia skrywana jest w tym filmie, że przez dwie godziny siedziałam zupełnie wyłączona wpatrzona w ekran jak zaklęta i nie uroniłam ani jednej łzy (mimo że ryczę na głupiej komedyjce) az do napisów końcowych kiedy wszystkie emocje ze mnie uszły.
Coś cudownego pierwsza część filmu wręcz genialna te sceny ukazane z perspektywy Briony i zwykłego widza, gra aktorska Saoirse Ronan wszystko rewelacyjne układało się w jedną całość środek filmu mógłby być bardziej dopracowany i z tego powodu tylko 9/10 końcówka fenomenalna

ocenił(a) film na 8
SNOBKA

Właśnie skończyłam film oglądać, i podobnie jak Ty, jestem pod dużym wrażeniem. Mocne 8 ze względu na końcówkę - smutne, a zarazem takie... piękne.

ocenił(a) film na 8
SNOBKA

zgadzam się. fantastycznie wciągający i po prostu piekny.

SNOBKA

o tak na początku szczerze nienawidziłam Birony, a na końcu już tylko współczułam... smutne to wszystko :/

użytkownik usunięty
SNOBKA

Bardzo ładny film.. Smutna historia o niespełnionej miłości..
końcówka filmu troszkę mnie zawiodła, bo chyba jak każdy widz oczekiwałam happy endu.. szkoda. Na początku nie podobała mi się postać Birony, budziła we mnie skrajne emocje... bardziej negatywne. Nie rozumiałam jak można zniszczyć komuś życie.
Jednak pod koniec filmu zrozumiałam jakie to okropne nosić takie brzemię do końca swych dni..widać że i ona nigdy nie była szczęśliwa..Film porusza, chwyta za serce.. nawet długo po obejrzeniu. Polecam

(spoiler) a jak myślicie, jak to możliwe, że później (po latach) nagle uświadomiła sobie, że widziała twarz gwałciciela? Wydawało mi się to trochę naciągane. Owszem, widz od początku wie, kto to był, ale dziewczynce zdaje się wypadła latarka z ręki, zanim zobaczyła twarz... Czy może po prostu chciała myśleć, że to Robby? no nie wiem...

użytkownik usunięty
scady

wydaje mi się że od początku chciała myśleć że to Robby..
może była zazdrosna o uczucie między nim a siostrą
albo widząc kłótnie między nimi chciała wierzyć że to On jest zły a nie jej niewinna i kochająca siostra..
Jednak sądzę że chciała aby został ukarany, za to że ją nie darzył takim uczuciem jakim by chciała..

SNOBKA

mnie się film również spodobał, ale w ogóle jej nie współczułam. to że była nieszczęśliwie zakochana w ogóle jej dla mnie nie rozgrzeszało. i wg mnie komuś zniszczyła życie, nie sobie. ją tylko zżerały wyrzuty sumienia.

ocenił(a) film na 9
SNOBKA

A mi się wydaje, że ona w ogóle nie kochała Robbiego, bo tak łatwo go oskarżyła i uznała za tego 'złego'. Briony denerwowała mnie niemiłosiernie - smarkula uważająca, że zjadła wszystkie rozumy, nie znoszę takich ludzi, a tym bardziej nie tolerowałam jej w filmie. Zakończenie piękne i smutne, ale nie było mi w ogóle żal Briony tylko tego, że przez jej głupotę Cee i Robbie nigdy nie mogli byc naprawdę szcześliwi razem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones