PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=797809}
5,4 272
oceny
5,4 10 1 272
6,0 3
oceny krytyków
Polaroid. Błyskawiczne spełnienie marzeń
powrót do forum filmu Polaroid. Błyskawiczne spełnienie marzeń

Pan Edwin H. Land miał dwie córki Jennifer Land Dubois oraz Valerie Land Smallwood lecz to sylwetkę trzeciego nieślubnego dziecka przybliża nam reżyser. Nieco smętne tempo, nafaszerowane uszkodzonymi analogowymi kliszami. Taki obraz zostaje z nami po seansie. Świetnie oddaje samą filozofię polaroidowego szaleństwa. Czuć idealizm bijący od wynalazku wizjonera. Poznajemy dwie strony tej historii. Minimalistyczne techniczne wyjaśnienie przeplata się tu z głosem samych "wyznawców". Od skomplikowanej chemicznej formuły z projektu Impossible SX-70 COLOR do wręcz kiczowatego stylu zdjęć jednej z bohaterek. Land przewidział przyszłość swojego medium, lecz była to wizja naszpikowana nadmierną uczuciowością. W krótkometrażowej produkcji "Długi Spacer" (1970) dał podwaliny pod upadek swojego marzenia i rozkwit smartfonowego imperium. Które nieubłaganie zagarnia coraz więcej z jego snu.

PoppinTom

chyba nie dokońca uważnie oglądałeś film, bo polarioid to nie jest klisza

ocenił(a) film na 6
aniut_filmweb

Naprawdę sądzisz iż użyłem tu słowa klisza w tym znaczeniu o którym myślisz? Naucz się czytać pomiędzy wierszami. Jak można nie załapać takiej oczywistej gry słów opisującej bezpośrednio film. Truizmem było by stwierdzenie, żebyś popracowała nad czytaniem ze zrozumieniem. Ja jednak nie chcę zabrzmieć cliché.

PS: Cliché, heh łapiesz? Czy nie.

ocenił(a) film na 6
aniut_filmweb

Dałem Ci szansę na odkucie się. Nie spartol tego.

PoppinTom

uszkodzone analogowe cliché? W takim razie jesteś poetą, nie doceniłam :)

ocenił(a) film na 6
aniut_filmweb

Dając Ci szansę na odkucię się miałem na myśli błąd ortograficzny "byłoby" ale jak nie chcesz skorzystać z okazji to nie będę się narzucał. Poeta? Wątpliwe.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones