PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8774}

Polowanie na Czerwony Październik

The Hunt for Red October
7,7 121 501
ocen
7,7 10 1 121501
7,7 15
ocen krytyków
Polowanie na Czerwony Październik
powrót do forum filmu Polowanie na Czerwony Październik

odśpiewanej już w napisach końcowych? Nigdzie nie potrafe tego znaleźć:( Pozdrawiam i z góry dzięki

mateusz_magnat

http://www.youtube.com/watch?v=rPsL2WVhFCc

ocenił(a) film na 9
mateusz_magnat

To jest hymn radzieckiej floty.

ocenił(a) film na 7
Specnaz

Nie znasz rosyjskiego, prawda? Radziecka flota śpiewałaby "nie do wiary, że umarłaś"?

ocenił(a) film na 7
mateusz_magnat

"Hymn to Red October" - utwór napisany przez Poledourisa na potrzeby filmu; tekst przetłumaczony 1:1 z angielskiego na rosyjski (mało kogo w USA obchodziło, czy to będzie miało jakiś wyraz i czy trzyma się ducha rosyjskich pieśni). Tekst został odśpiewany fonetycznie w USA przez chór nie znający rosyjskiego, czego efekt do tej pory budzi zdziwienie/zażenowanie/rozbawienie u rosyjskich widzów i słuchaczy.
Pierwotnie ścieżka filmowa miała być bardzo konwencjonalna - typowo "hollywoodzka", jakiś chórek, jakieś smyki, podkreślająca rywalizację USA i sowietów etc, ale produkcja zbiegła się z zakończeniem funkcjonowania państwa ZSRR i producent do spółki z reżyserem uznali, że film powinien mieć z uwagi na ten historyczny moment mocniejszą wymowę, wskazywać na przemiany ustrojowe, jakoś tam krzepić i wyrazić współczucie dla osieroconych przez swoje państwo żołnierzy, etc. Jedynym, co można było w filmie na tym etapie zmienić, była muzyka i dlatego poproszono Poledourisa o mocną zmianę konwencji. [por: D.L. Yewdall, Dźwięk w Filmie. Teoria i praktyka, W-wa 2011, ss. 478, 479]

coldwaver

Eee tam. Mi utwór podoba się niesamowicie. Grzeje mnie to co sądzą o nim Ruskie. Mam go na mp4 i słucham przynajmniej raz w tygodniu.

ocenił(a) film na 7
coldwaver

Też zauważyłem po nieco bardziej wnikliwym wsłuchaniu się w tekst, że chór nie śpiewa czysto po rosyjsku. Ale nie zmienia to faktu, że muzyka Poledourisa jest świetna. I chyba nieźle wpisuje się w klimat rosyjskich pieśni wojskowych. A sama melodia po zmianie słów moim zdaniem całkiem nieźle pasowałaby nawet na hymn floty rosyjskiej/radzieckiej :)

ocenił(a) film na 8
nevport

Muzyka jest świetna, całkiem nieźle imituje chór aleksandrowa. Nie zorientowałbym się łatwo, choć słucham go od dawna i odrobinę mówię po rosyjsku. Cóż... słoń mi nadepnął na ucho.

coldwaver

podoba mi się charakter rosyjskich żołnierzy, znam wielu Rosjan, wbrew przekazom filmu nie są wielkimi palaczami ale herbatę zawsze pija,
szkoda tylko ze Connery zabił tylu szpiegów rosyjskich w filmach a nadal źle wymawia najprostsze słowa; nada goworit "Nu para" a nie oxfordski "njiu para"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones