PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8774}

Polowanie na Czerwony Październik

The Hunt for Red October
7,7 121 501
ocen
7,7 10 1 121501
7,7 15
ocen krytyków
Polowanie na Czerwony Październik
powrót do forum filmu Polowanie na Czerwony Październik

nie mają z reguły pojęcia o czasach w których był kręcony ten film. A to bardzo ważne w odbiorze tego średniego filmu.
Film jest propagandowy a przez to jako kinomaniak filantrop skazuję go na porażkę. Stop propagandzie w filmach! No i
ten tytuł. Jest to chyba najgłupszy tytuł filmu jaki kiedykolwiek powstał. Za tytuł można odjąć jeden punkcik z oceny ale
wtedy wychodzi 0. I tak to zostawię. Jako kinomaniak filnatrop nie ocenię tego filmu byłaby to plama na moim honorze.

PalmerChili

A na czym niby polega ta propaganda i dlaczego jest najgłupszy?

Millwall

Nie będę Cię tu uczył historii :)

PalmerChili

Od uczenia historii to jestem ja.
Odpowiesz na pytanie, czy tchórzliwie schowasz się za komunałami i banałami?

ocenił(a) film na 10
PalmerChili

Weź i sobie książkę przeczytaj może zdanie zmienisz co do filmu

ocenił(a) film na 9
PalmerChili

Dzieciaku, głupoty opowiadasz. W terminologii amerykańskiej (nie NATO) niektórym klasom okrętów nadawano nazwy miesięcy. Ponadto w przypadku klasy Tajfun faktycznie sądzono, że przednie gondole kryją napęd magnetyczny, co byłoby pierwszym takim napędem na świecie. Dopiero po upadku CCCP okazało się, że są to gondole zwykłego wspomagającego napędy strumieniowego i/lub anteny niskiej częstotliwości.

Poucz się trochę, dzieciaku.

marcin_195

No super wypowiedziałeś się tylko co to ma wspólnego z tym o czym pisałem?

ocenił(a) film na 9
PalmerChili

Wszystko, dzieciaku: tytuł, rdzeń fabuły. Nie dopisałem jedynie o motywach załogi, które są wypowiedziane kilka razy przez Ramiusa.

Idź, poczytaj trochę, dzieciaku.

marcin_195

To, że załoga Apollo 13 leciała na księżyc nie znaczy, że trzeba nazywać film "Wyprawa załogi Apollo 13 na księżyc" Ty masz jakiś problem z samodzielnym myśleniem i wyciąganiem prostych wniosków? Przekaz mojego posta jest taki, że jest to film propagandowy o bardzo źle dobranym tytule. A Ty tutaj kompromitujesz się jakimiś tekstami bez większego ładu i składu coś tam gdzieś przeczytałeś i za wszelką cenę chciałeś zabłysnąć. Chociaż czas i miejsce nie te:) I nie nadużywaj słowa dzieciak bo strasznie stylistycznie to wygląda.

ocenił(a) film na 9
PalmerChili

Dzieciaku, mylisz odwagę z odważnikiem, a że brak ci podstawowej wiedzy wygłaszasz komunały i próbujesz odwracać kota ogonem.

Typowy niedojrzały małolat.

marcin_195

Myślę, że już wystarczająco skompromitowałeś się w tej dyskusji. A skoro moja opinia na temat filmu to "komunał" to nie rozumiem po co w ogóle próbowałeś dyskutować. Wychodzi na to, że się zgadzasz ale tak jak podejrzewałem koniecznie chciałeś się pochwalić zasłyszaną gdzieś ciekawostką, która nie jest ciekawa. Nie będę się więcej nad Tobą pastwił:)

ocenił(a) film na 9
PalmerChili

Synek, skompromitowałeś się już dwukrotnie i już dwa razy zagoniono cię w kozi róg. Chcesz obrywać dalej po uszach i być niewyczerpanym źródłem śmiechu to pisz dalej publicznie.

W każdym razie ja już cię nie będę gnębił, niewykształcony i niedojrzały dzieciaku.

Bye, bye...

marcin_195

Ktoś tutaj znalazł książę "Powiedzenia i przysłowia polskie" pod choinką :D

PalmerChili

*książkę :)

ocenił(a) film na 10
PalmerChili

W końcu puścili moją ulubioną wersję z lektorem jak sprzed wielu lat..... "Rosjanie nawet nie srają bez planu"
Sam film jest propagandowy ale jak to w filmach made in USA ,że ameryka jest zbawieniem dla świata i już.
No ale pomijając to film jest świetnie nakręcony i trzyma w napięciu .Trochę spaprali parę sytuacji ale boże przecież to film z roku 90 ,a same ujęcia czy efekty nawet dziś są przekonujące i na pewno lepsze niż dzisiejsze przesadzanie z nierealnymi komputerowymi .

ocenił(a) film na 6
PalmerChili

Ty sobie oczywiście przygłupie zdajesz sprawę z faktu, że tytuł jest identyczny jak tytuł powieści, na której została oparta ta fabuła i skoro tak to pretensje powinieneś mieć raczej do autora tejże?

ocenił(a) film na 8
Andrzej_Kielek

Ja jebie, ale czuby tutaj sie kreca.

ocenił(a) film na 10
PalmerChili

Najgłupszy tytuł jaki kiedykolwiek powstał ??
aha,
podejrzewam że książki na oczy nie widziałeś.

ocenił(a) film na 10
emilwiaderny

A czego się spodziewałeś od "kinomaniaka filantropa" ?? Który zjadł wszystkie rozumy, a polski film Dlaczego nie uważa za film z głębokim przekazem, zresztą wystarczy poczytać jego wypowiedzi by móc wyrobić sobie o nim zdanie.

ocenił(a) film na 9
PalmerChili

Czerwony październik propagandowy jest, a kto się nie zgadza ten nie zna historii trololo

PalmerChili

bal bla bla, pozdrowienia z Trolandii Palatondoncjalnej :)

PalmerChili

Taki z ciebie kinomaniak filantrop jak z koziej dupy traba. W oczywisty sposob jestes zwyklym trollem probujacym leczyc jakies dziwne kompleksy...

ocenił(a) film na 9
PalmerChili

Niezła próba zrobienia z siebie pajaca i wywołania dyskusji, mnóstwa obraz itp. ale coś ci nie wyszło.

ocenił(a) film na 9
PalmerChili

Dziecko bolszewików, z małą inteligencją, a uporem pracowników IV dep.! Typowy Jajec!

ocenił(a) film na 9
PalmerChili

Ty filantrop a przeciętny film skazani na Shawshank nie jest propagandą?. Bo ja tam widziałem murzyna który w czasach segregacji wsiada sobie do autobusu i podróżuje wśród białych :) a dałeś mu 10. Film który nie ma ani większego przekazu, jest nudny i naiwny

magik30

dla prostych widzów na pewno nudny i naiwny dlatego to taki dobry film.

ocenił(a) film na 9
PalmerChili

aaaa to wszystko tłumaczy... może więc kiedyś dostrzegę ukrytą wartość tego ,,cuda"

magik30

Jeżeli o Ciebie chodzi to raczej mało prawdopodobne.

PalmerChili

Ja bym chciał wiedzieć kim jest "kinomaniak filantrop".

ocenił(a) film na 9
Savant1

To człowiek, który z dobroci serca, całkowicie bezinteresownie wyszukuje imperialną propagandę w filmach i oświeca ludzi.

PalmerChili

Film nakręcony w 1990, w czasach Pierestrojki w ZSRR, kiedy już wiadomo było, że komunizm upadnie. Powinieneś dokładniej sprawdzać daty.

filmowiec1303

Proszę nie mylić daty pojawienia się filmu w kinach z latami produkcji i proszę przestać się kompromitować.

PalmerChili

To ty się tu kompromitujesz. Gorbaczow doszedł do władzy w 1985. Nie wiem ile tworzyli ten film, ale zakładam, że nie 6 lat. Książka powstałą w 1984 (czyli jeszcze ta Zimna Wojna), ale nie mowa tu o książce, a o filmie.

filmowiec1303

Panu już podziękujemy, odsyłam do działu bajki.

PalmerChili

A dobra, rozumiem. Dałem się strollować. Pochwal się kolegom w gimnazjum a ja już nie będę cie dłużej karmił.

ocenił(a) film na 9
PalmerChili

Propagandą to może być ku.. Rocky 4.
Polecam sięgnąć po książkę na której podstawie powstał ten film.. a może lepiej po całą serię.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones