PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8774}

Polowanie na Czerwony Październik

The Hunt for Red October
7,7 121 501
ocen
7,7 10 1 121501
7,7 15
ocen krytyków
Polowanie na Czerwony Październik
powrót do forum filmu Polowanie na Czerwony Październik

Słyszeliście o tym że rosjanie mają już w budowie okręty podwodne o takim napędzie?!
Jeżeli je skończą to kiepsko dla zachodu.

użytkownik usunięty
Lwie_Serce

podejrzewam, że przy dzisiejszej technice można już okręty podwodne śledzić z satelity, pytanie tylko czy max zanurzenie okrętu jest większe niż "zasięg obiektywu" szpiega :)

Lwie_Serce

Przypuszczam, że już mają od dawna, ale w dzisiejszych czasach takie okręty da się wykryć jak i pokonać.
Kiepsko dla zachodu? Nie wydaje mi się. Zaraz jakiś szpieg wykradnie plany i zachód będzie miał takie same cacka.

ocenił(a) film na 9
Vaylander

Ale zanim zbudują choć jednego ruscy będą mieli gotową całą flotyllę.

ocenił(a) film na 9
Lwie_Serce

Podejrzewam, że nie zbudują. Niedawno przeczytałem ciekawy artykuł o rosyjskiej flocie podwodnej. Rosjanie tną wydatki na budowę nowych okrętów podwodnych, ponieważ nie stać ich na wdrażanie coraz to nowszych programów zbrojeniowych. Jeśli znajdę ten artykuł, to dopiszę więcej informacji na ten temat.

t1o9m8e6k

Mimo mojej przychylności dla radzieckiego/rosyjskiego sprzętu wojskowego, nie wydaje mi się że takie projekty są realizowane w Rosji. Z nowych okrętów podwodnych mamy nieszczególne balistyczne Borej o napędzie atomowym i konwencjonalne, myśliwskie Łada (nie mylić z autem:p). Coś czytałem też o konwencjonalnych Siewierodwinsk. Pozostawmy fikcję literacką/filmową tam gdzie być powinna, czyli w dziale bajek :) pozdro

ocenił(a) film na 9
Ralph89

Może nie potrafią skonstruować ale nie można tego nazywać bajką. Czytałem gdzieś o Tajfunach typu Alpha (nie mylcie z istniejącymi Beta), zewnętrznie miały być wręcz identyczne do Beta ale miały mieć właśnie ten system napędowy, specjalny materiał na kadłub oraz wiele innych nowości, Podobno miało ich być około 5.

Ralph89

http://pl.wikipedia.org/wiki/Okręty_podwodne_projektu_955
"Na okrętach zastosowano najnowsze rozwiązania konstrukcyjne w dziedzinie zmniejszenia ich wykrywalności. Okręty, m.in. dzięki zastosowaniu napędu typu pump-jet, mogą w skryty sposób zbliżać się do wyznaczonych pozycji."

ocenił(a) film na 8
Lwie_Serce

Lwie_Serce napisał: "Ale zanim zbudują choć jednego ruscy będą mieli gotową całą flotyllę."
Już pewnie dryfują przy głównych portach Stanów Zjednoczonych i całej Europy i tylko czekają aż jakiś "towarzysz" naciśnie czerwony guzik i wystrzeli wszystkie rakiety z głowicami nuklearnymi!!!
A tak szczerze. Wyścig zbrojeń o którym mówi autor tego wątku, trwał, trwa i będzie trwał i wydaje mi się, że nie ma co snuć jakiś teorii w których to zaraz nas Rosjanie podbiją jak tylko wybudują nowszy sprzęt <żal>.
Film bajka, tzn. świetny :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones