PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8774}

Polowanie na Czerwony Październik

The Hunt for Red October
7,7 121 506
ocen
7,7 10 1 121506
7,7 15
ocen krytyków
Polowanie na Czerwony Październik
powrót do forum filmu Polowanie na Czerwony Październik

Wyjątkowy film

ocenił(a) film na 9

Kapitalne dzieło i chyba nieliczny film,który jest lepszy od książki na podstawie, której został napisany

ocenił(a) film na 9
cybermitchnik

Zgodzę się że film jest genialny, co do książki to wielu ludzi na forum uważa na odwrót. Osobiście nie czytałem ale mam taki zamiar wtedy będę wiedział co o tym myśleć pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
victorin

Jak dla mnie żadne arcydzieło, po prostu dobry film. :]

ocenił(a) film na 9
mk34

Nie to żebym się czepiał,ale oceniłeś jako bardzo dobry :)
pozdro.

ocenił(a) film na 8
victorin

czepiasz się ;p

ocenił(a) film na 9
cybermitchnik

Oj, tu się nie zgodzę, w porównaniu z książka film bardzo ubogi, choć nadal bardzo dobry. W filmie niemal pominięto to co było główną fabułą książki, czyli stopniowe narastanie napięcia miedzy USA a ZSRR, wzajemne prowokacje, zakończone nawet przypadkową walką powietrzną, w wyniku której amerykański F-14 został poważnie uszkodzony (w filmie mowa jest o zderzeniu dwóch samolotów w powietrzu, z których powracający na lotniskowiec F-14 rozbija się o jego pokład). Poza tym cała masa odstępstw od książki, jak np:
- w książce żaden rosyjski samolot nie atakował torpedą Czerwonego Października, a Ramius nie manewrował jak wariat w podwodnym kanionie
- całkowite pominięcie w filmie awarii reaktora na rosyjskiej Alfie i jej zatonięcia
- w książce od strzału agenta GRU ginie Kamarow, a nie Borodin
- w książce Amerykanie przeprowadzają całą skomplikowaną operację, między innymi wysadzają własny stary okręt, by przekonać Rosjan, że Październik zatonął.
- w powieści Październik dostaje torpedę od Alfy, jednak wytrzymuje ten strzał, natomiast sam zatapia ją nie naprowadzając na nią jej własne torpedy, lecz taranując ją.
Długo można by wymieniać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones