PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10037003}
6,2 6 099
ocen
6,2 10 1 6099
6,0 4
oceny krytyków
Polowanie
powrót do forum filmu Polowanie

Wynajmujecie agencję reklamową, która wrzuca sporo wypowiedzi w sieci np. na FB, na stronach filmowych (w tym oczywiście na Filmwebie) jak to fajny jest film. Na Filmwebie wykorzystujecie wcześniej założone (do promocji innych filmów, na które agencja dostała zlecenie) konta do wystawienia ocen, żeby zachęcić do pójścia do kina tych, którzy patrzą na oceny innych widzów (przy okazji później można użyć np. przy opisie filmu na stronie kina czy serwisu VOD ocena Filmweb: 7.6). Nie wszystkie konta pamiętały o utajnieniu pozostałych ocen i dzięki temu widać, że oceniały głównie inne polskie firmy (na które pewnie wcześniej agencja dostała zlecenie). Powtarzają się w ocenianych filmach tych kont, takie tytuły jak Figurant, Gierek, Gdzie diabeł nie może 1 i 2, To musi być miłość. Oczywiście mamy też wpisy na forum FW od "widzów", że "czekamy na premierę", później o tym, że była uroczysta premiera, a nawet tak kuriozalne wpisy jak "Jeszcze dwa dni do premiery! Mam wysokie oczekiwania. Film po zwiastunie wydaje się być mocny. Zabieram ekipę i przekonamy się już niedługo w kinie ;)". Aż dziwne, że żaden "czekający na film widz" nie wrzucił na forum listy kin gdzie film jest grany i godzin seansów. :)
A sam film? No cóż powstał na podstawie książki burmistrza Jarocina, który czuł się prześladowany przez "układ". Stracił stanowisko po przegranej sprawie sądowej (chodziło o przekręty finansowe). Poczekał aż wyrok się zatrze i startował ponownie. Wygrał wybory i pod rządami PiS-u już wiedział jak się ustawić m.in. wystawił pomnik ministrowi Szyszce zasłużonemu dla polskiej przyrody hekatombą drzew pod jego rządami dzięki słynnemu Lex Szyszko. Ale i tak ponownie ma sprawie w sądzie (już nowe zarzuty i nowe kłopoty burmistrza) i jest szansa, że znowu straci stanowisko jeśli przegra i zostanie skazany. I biedny burmistrz nie był obiektem żadnego polowania: dorobił się na rządzeniu, co widać po jego oświadczeniach majątkowych, nikt go nie prześladował ani nie ścigał, nie było trupów ani gróźb. Za to na promocję swojej osoby (z funduszów gminnych) wydaje spore pieniądze. Aż dziwne, że nie współfinansował filmu (na liście sponsorów za to firmy, które nie dziwią m.in. TVP i SKOK).
I te same mechanizmy promocyjne powtarzają się w sieci bardzo często, więc uważajcie na oceny i polecenia nie tylko na Filmwebie!

rjak

I pisze to ten, który miał i ma zablokowany dostęp do ocen filmów! :D :D :D Wejdź na drzewo dziadku prostować banany! Szkoda mi czasu na półgłówki. Żegnam!

ocenił(a) film na 6
martinezowiec

Ejjj, po Twoim komentarzu trolliki pochowały noty. I jak ich teraz weryfikować? Brak zdjęcia i wysokie noty to trochę mało.

blekit_paryski

Rzeczywiście dusiaczka nie dość że ukryła oceny, to jeszcze zdjęła zdjęcie. Ale nadal można się zorientować, że mamy do czynienia z promocją filmu przygotowaną przez dystrybutora. Te wpisy są tak nienaturalne i przesadzone jak opisałem w moim pierwszy poście. I Filmweb przy każdym wpisie pokazuje jaką ocenę dała wypowiadająca się osoba, więc jak widzisz 10 lub 9, to wiadomo co myśleć... :) Zajrzyj na pierwszy wpis filmu Figurant. Tam też się dzieje... :)

ocenił(a) film na 6
martinezowiec

Na pewno sprawdzę. To pewnie jeden schemat, więc może być zabawnie. Swoją drogą ciekawe, że te osoby na prawdę odpisują.

blekit_paryski

I nie osoby a jedna osoba :) Helloł, jestem realnym użytkownikiem filmweb :D Ale czy jesteś w stanie użyć mózgu? Wiesz nawet, że jestem kobietą? A produkcja powinna mi zapłacić za taką reklamę :D Muszę zgłosić się po zapłatę :D :D :D Ubaw z wami po pachy. Ale tak to jest, jak się wejdzie w dyskusję z małolatami ;)

martinezowiec

Ale mam ubaw z baranów :D Wystarczyło ocenić film na 10 i już związali mnie z tym filmem na amen :D Na pewno konta wynajęte by wam odpisywały. Półgłówki czas zacząć myślę, bo robicie z siebie kretynów :D

martinezowiec

Byłbyś wiarygodny, gdybyś nie zaczął politykować ("hekatomba drzew" :). A tak to myślę sobie, że niby masz trochę racji, ale chyba ktoś ci zapłacił za te "rację" zapłacił, i to z kasy budżetowej. No bo duże partie polityczne są finansowane z budżetu, nieprawdaż ?

martinezowiec

Mam podobne wrażenie.

martinezowiec

No widzisz, a ja nie znałam historii tego burmistrza i na podstawie tego piszesz mogłabym uznać, że go oczerniasz.

martinezowiec

Chciałbym podziękować za tą obszerną wypowiedź. Obejrzałem niestety to propagandowe siecierwo i natychmiast poczułem potrzebę ostrzeżenia innych. Ale z drugiej strony, na prawdę szkoda tracić czas na pisanie czegokolwiek na temat tej propagandowej papki. Na szczęście Pan już poświęcił kilka chwil swojego cennego życia, aby napisać dokładnie to co ja miałem na myśli. Dlatego też - dziękuję.

Ale jednak... mimo wszysko: Dzielny, niepokalany polityk zostaje niesłusznie skazany za walkę z korupcją. Przechodzi załamanie, ale jednak wygrywa ze patologią partyjno-układowo-prawniczą. Brzmi znajomo? A na samym początku i na końcu mamy przedstawionych sponsorów tego 'dzieła'.
Goebbels jest z pana dumny Panie Rezyszezu.

martinezowiec

Mam dokładnie takie samo odczucie. Zraziło mnie to kompletnie do polskich produkcji. Mam wrażenie, że pracę nad nimi zaczyna się od zatrudniania fałszywych widzów. To jest zwyczajne oszustwo.

ocenił(a) film na 2
martinezowiec

w sumie się z tobą zgadzam z prawie wszystkim - Tak film jest bardzo zły, bardzo sztuczny. Opinie na filmwebie i wysoka ocena niewiadomo skad.... tzn wiadomo, to musiało być opłacone. Nie rozumiem tylko komu się to opłaca bo film jest przeciez niszowy i adresowany do niewielkiej grupy odbiorcow- netflix.

tatamuminka

Film na początku był w kinach, więc próba sztucznego wywołania zainteresowania nim miała sens.

ocenił(a) film na 2
martinezowiec

Poważnie takie coś dali do kin? Nie wiedzialem.

ocenił(a) film na 5
martinezowiec

Powiem Ci kolego, że też zauważyłem tę prawidłowość pod polskimi filmami. Nie chciało mi się robić dochodzenia, ale np. filmy które powinny dostać 2-3 na początku na filmwebie miały 7-8, a później fala internautów zdegradowała ocenę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones