PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6100}

Pomiędzy niebem a ziemią

Heaven & Earth
7,5 7 320
ocen
7,5 10 1 7320
7,0 3
oceny krytyków
Pomiędzy niebem a ziemią
powrót do forum filmu Pomiędzy niebem a ziemią

Olivera Stone wyklety syn fabryki snów powraca w trzecim antywojennym obrazie , tym razem na podstawie wspomnień Le Ly.
Książki niestety nie znam więc trudno mi tu stwierdzić jak dobrą jest adaptacją.Widząc go po raz pierwszy w "Uczcie kinomana" po prostu oniemiałem , trzyamł mnie do końca , tyle że teraz po kilku latach wróciłem do niego i już ze spokojem starałem się go obejrzeć i ocenić.

========
Ostatnie ogniwo trylogi antywojennej Olivera Stonea tym razem bohaterem jest uboga dziewczyna z prowincji.O wioskę trwa zażarta walka między Północą a Południem , jedni rządzą tu dniem a drudzy nocą , tymczasem mieszkańcy wydają się być obojętni w tej walce , no ale do czasu.
Stone pokazuje po raz kolejny okrcieństwo wojny , tyle że tym razem , nie są to zapiski wspaniałego amerykańskiego żołnierzyka który się sparzył a prostej dziewczyny i z jednej strony jes to film wybitny a z drugiej mocno niedopracowany , szczególnie to co widzimy w USA , ma się wrażenie że ogląda się jakieś okruchy życia a nie produkcję Stonea , co prawda niektóre kwestie przypominaja nam że to film laureata Oscara ale akcja idzie do przodu jak po gródzie , tym bardziej że w miarę przewidywalny jest bohater grany przez Toma Lee Jonesa , nie chcę tu zdradzać jaki to on nie jest ale ograniczę się tylko do tego że jego bohater nie jest tak święty jak się wydaje widać to zresztą po jego śnie ale nasza bohaterka zauroczona nim nie zdaje sobie sprawy z tego kim jest on naprawdę a gdy już zrozumie będzie tak naprawdę za późno ...

Muzyka w tym filmie przez pierwszą godzinę porusza , w drugiej godzinie gryzie sie z obrazem i ciężko jakoś ją strawić ale ostatecznie nie jest źle , gra aktorska jest znakomita , scenografia przepiękna , zjdęcia znakomite.
Stone po raz kolejny udowodnił że potrafi robić dobre acz trudne filmy
tym razem jest to tak w skrócie , historia o dojrzewaniu w czasie wojny o głupocie młodzieńczego wieku o błędach zyciowych które niosą ze sobą naukę i w końcu jest to opowieść o walce o ludzką duszę , o godność człowieka na wojnie , opowieść o kobieicie pomiedzy niebem a ziemią.

7/10

PLUSY :
- zdjęcia
- scenografia
- montaż
- rezyseria
- aktorstwo

MINUSY :
- momentami za długie dialogi
- muzyka gryząca się z obrazem
- niektóre rozwiązania scenariuszowe rażą ale skoro ot jest na faktach :/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones