PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=96034}

Poniedziałek

Monday
7,4 397
ocen
7,4 10 1 397
Poniedziałek
powrót do forum filmu Poniedziałek

Kac Japan

ocenił(a) film na 9

Pamiętacie Kac Vegas ? Film który kilka sezonów temu podbił Amerykańską widownię, i szturmem wdał się do Europy podbijając serca żabojadów, Ruskich, Spaghetti-Jadów, a właściwie całej Europy, przynajmniej tej części której prawa nie zostały zgwałcone podczas intymnych scen z Tygrysem. Gdyby Monday wszedł do kin na całym świecie, a jest to film z 10 letnim stażem wywarłby znacznie lepsze wrażenie niż przytaczany Kac Vegas. Wiem. Fani kina Japońskiego zmuszą mnie do seppuku, albo rozprują mi brzuch sztyletem czy też innym ostrokątnym przedmiotem. tych filmów nie powinno się porównywać. Jedyną rzeczą łączącą jest amnezja. Problem polega w tym, że Monday jest znacznie inteligentniejszy, mroczniejszy i dużo bardziej zabawny od porównywanego Box Officowego Tytułu. Można popłakać się ze śmiechu w scenach śmiechu, czy też kiedy główny bohater wywija na parkiecie lepiej niż Vincenta Vegi w Gorączce Sobotniej Nocy. Bohater budzi się w zwykłym motelu. Nic nie pamięta. Problemy się pojawiają kiedy odziały szturmowe zaczynają okrążać Hotel. Aż strach wyjść do baru wieczorem, bo skończę jak główny bohater. Film iście Tarantinowski - jednak co warto podkreślić - Nie Amerykański.
Zachęcam, i składam Arigato osobie która mi to wybitne dzieło poleciła.
Bo film i jest dobry i ciekawy ;) Takie proste podsumowanie, laickim językiem

ocenił(a) film na 9
Finalny_Odbiorca

''Można popłakać się ze śmiechu w scenach śmiechu''
Jeśli nie widziałeś chce zaznaczyć, że nie jest to masło maślane. Śmiech sam wychodzi z ciebie na scenach śmiechu. Dosłownie

ocenił(a) film na 8
Finalny_Odbiorca

Potwierdzam, śmiałem się jednocześnie z bohaterami filmu :)

Monday jest przede wszystkim absurdalny, śmieszny i posiada niebanalny klimat (ale czy Tarantinowski ? wg mnie nie, ale jest oczywiście bardzo alternatywnie i ciekawie). Wielość kategorii w opisie filmu potwierdza, że to nie jest jakaś prosta komedyjka , jak np. Kac Vegas (na którym się nie smiałem, ale który dobrze oceniam) ale film który ciężko zaszufladkować

Jest wiele bardzo śmiesznych scen (nie tylko w barze), nieźle dobrana muzyka, znakomita główna rola (choć może nieco nierówna, ale w tych kluczowych, trudnych scenach jest świetnie).

Pod koniec może spada lekko tempo i zaczyna się zbyt dużo filozofowania, ale bardzo mi się spodobało, że reżyser uniknął sztampowego moralizatorstwa, a jedynie (choć może nieco nachalnie) nakreślił problemy, bez udzielania konkrentej odpowiedzi (o czym przekonuje się bohater w końcówce. )

Wielkie dzięki za trafny komentarz

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones