PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5239}

Popioły czasu

Dung Che Sai Duk
7,1 557
ocen
7,1 10 1 557
Popioły czasu
powrót do forum filmu Popioły czasu

Oryginal, czy Redux?

ocenił(a) film na 9

Ktora wersja podoba Wam sie bardziej i czemu?

Ja wole stara. Lepszy montaz, muzyka, naturalniejszy kolor. Dodatkowo w Redux brakuje kilku pustynnych ujec, ktore robily na mnie piorunujace wrazenie estetyczne. Zdecydowanie wolalbym, by zamiast wersji Redux, powstala po prostu zremasterowana wersja oryginalnego materialu. Niestety w obecnej sytuacji to chyba malo prawdopodobne.

pjoter01

Ja też wolę oryginał, tak jak napisałeś/aś był bardziej naturalny. To żółte światło- trudno mi nazwać to uczucie- "drapało mnie w oczy".

pjoter01

Jest wersja zremasterowana tegoż filmu

ocenił(a) film na 9
KaeM_4

Masz na ten temat więcej informacji? Gdzie kupić, gdzie pobrać?

pjoter01

ORYGINAŁ - Wong Kar Wai + Sergio Leone. Zajebisty klimat.

REDUX - Wong Kar Wai już bez Sergio Leone. Słaby klimat.

Wersja Redux podrasowana, ale na litość boską! Jak można próbować z filmu nakręconego w 1994 stworzyć dzieło wizualnie przypominające obrazy z następnej dekady? Nie da się. I się nie udało. Wong wlepia dziwne ujęcia, niepasujące do filmów z początków lat 90. Nienaturalnie to czasami wygląda. Kolory, zbyt ostre. Obraz niczym żyleta, Maggie Cheung jeszcze piękniejsza, ale cóż z tego skoro muzyka już nie robi takiego wrażenia. W wielu miejscach zmieniona, a w epickim pojedynku ślepego wojownika z bandą - jakieś beznadziejne wyciszenia i ogólnie do dupy to wygląda w wersji Redux. Dlatego wolę wersję pierwotną, przypominającą westerny Sergio Leone. Cudowny nastrój, kicz, a kiedy trzeba robi się poważnie. Wersja Redux ma zremasterowany obraz, ale to już zupełnie inny film. Gorszy, bo bez takiego fajnego klimatu jak w wersji z 1994.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones