PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1115}
6,8 3 932
oceny
6,8 10 1 3932
6,4 5
ocen krytyków
Popioły
powrót do forum filmu Popioły

Film nie jest wart tego, żeby bestialsko zabijać zwierzęta! A może my nakręcimy film "spadający wajda" i zrzucimy go ze skały dla 'większego realizmu', jak to sam określił. Tępić takie zachowania!!!

tomek00225

Niestety, choć cenię Wajdę, muszę się zgodzić. Można przecież było zasugerować, że koń zleciał, a nie kręcić tę okrutną scenę. Widz nie jest idiotą, nie trzeba było mu tego podawać na tacy.

tomek00225

Zły to człowiek, który morduje bezbronne zwierzątko...mam nadzieję, że konik w przyszłym życiu będzie jechał samochodem i nie zauważy pełzających na drodze 3 obrzydliwych robaków (Wajda i asystenci) i na szosie zostaną 3 kolorowe kleksy a konik strzepnie 3 razy popioły ze swego papieroska i uroczo się uśmiechnie a potem pomyśli: "niech żyje reinkarnacja - jedyna sprawiedliwość na tym świecie"

tomek00225

Jakoś nie widzę żeby pod władca pierścieni był taki temat a przecież tam też gineły zwierzęta

ocenił(a) film na 1
kacperpogorzelskipl

Chodzi o "Hobbita"

Trias

Nie o władcę. W trakcie kręcenia zginęło wiele zwierząt ( a w napisach końcowych nadal pisało że żadne zwierzę nie ucierpiało)

kacperpogorzelskipl

Ty sam ucierpiałeś

much123

Acha

tomek00225

Ja wszystkim odpowiedzialnym za tę scene wytoczyłbym proces . Trzeba mieć zj...ebane poczucie empati żeby dopuścić sie czegoś takiego .

maciekb80

Nie przesadzaj. Koń, krowa czy owca to zwierzęta gospodarskie.

ocenił(a) film na 9
maciekb80

Wytoczyłbyś? Zamiast się tu strzelać z rurki plasteliną, to wynajmuj adwokata i wtaczaj proces, a nawet działa.

adimem

A kotu wytoczyć mam za zjedzenie myszy?

tomek00225

Nie żeby usprawiedliwiać ale tak żeby było wiadomo. Koń był z rzeźni i przed upadkiem podano mu już środki na uśpienie - wyczytałem w wywiadzie z Nowickim.

lucwarchol

Żadne usprawiedliwianie. Spokojnie mógl pominac tą scenę

BorekLodz

Żadne? Skoro koń i tak zaraz miał iść pod nóż? Jeśli faktycznie podano mu środki nasenne, to przynajmniej nie cierpiał, a w rzeźni takich "luksusów" by nie miał...

Sqrchybyk

To prawda. Ten wywiad był z Andrzejem Żuławskim, który był drugim reżyserem "Popiołów". Koń był uśpiony przed upadkiem. Przez wiele lat sam ubolewałem nad jego losem, dobrze że natrafiłem na ten artykuł. Pozdrawiam.

lucwarchol

Jakoś nie wyglądał na spiącego podczas tej sceny.

ocenił(a) film na 1
tomek00225

Zgadzam się z autorem wątku. To barbarzyństwo i draństwo w najczystszej postaci. Argumenty mówiące, że koń był z rzeźni i do tego uśpiony są tak żałosne i hańbiące, że nie warto ich nawet komentować. Zwierze trzeba było uratować, pozwolić mu godnie odejść, a nie mordować w imię swojej chorej, pseudoartystycznej wizji. Dla mnie to koniec z kinem Wajdy!

effic

Nik cie też nie będzie zmuszał ;)

effic

Wajda dobrze zrobił. Przynajmniej scena jest dobra i działa na psychikę. Co tam koń. Można takiego konia wyprodukować na fermie w parę miesięcy.

ocenił(a) film na 9
effic

Godnie odejść? A gdzie to niby miał ten koń powędrować? Do krainy Deszczowców?

tomek00225

Świetna scena "obrońcy zwierząt" jak się tytułujecie to tylko kolejna pozycja wszy Kaczyńskiego. Genialny film, brawo Wajda !

Robert800520

Co ma obrona zwierząt do Kaczyńskiego? Wręcz przeciwnie.

octus

Wchodzę na Wajdę hejty o konia , wchodzę na forum filmu hejty na Wajdę o konia , szkoda że nasz naród zrobił się taki głupi ( Pis pis wszędzie pis)

ocenił(a) film na 9
Robert800520

I tak trzymać. To nie są żadni obrońcy zwierząt ale pieniacze.

tomek00225

A w "Predatorze" na potrzeby sceny zabito skorpiona i co? Też będzie z Waszej strony bojkot i jedynki?

ocenił(a) film na 9
kryst007

Skorpiony, szczury i wrony oraz gawrony wręcz należy mordować bez litości. A nawet norki milionami bo roznoszą rzekomo rzekomego koronawirusa, ale tego jednego konia zabicie - mówi tłum miłośników koniny - było zbrodnią wykluczającą ze społeczności ludzkiej.

tomek00225

a jesz mięso?

ocenił(a) film na 8
tomek00225

Caravaggio był mordercą... czyli w ramach wzmożenia moralnego bojkotujesz oglądanie jego obrazów? Film kręcono w 1965 r. - wtedy jeszcze otwarcie topiono po wsiach niepotrzebne szczenięta...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
tomek00225

Koń jest nieśmiertelny, żyje wciąż w kadrach filmowych...

tomek00225

Oczywiście że jest wart. Każdy duży film patriotyczny jest tego wart. Skoro można niszczyć do nowego Bonda auta warte kilka milionów dollarów to tym bardziej robić to jeśli zajdzie wypadek. Czym jest życie zwierzęcia? Jedynie życiem zwierzęcia. A jakie masz poglądy na aborcję. Sprawdźmy czy twoje człowieczeństwo jest konsekwentne, a nie hipokryzją.

szymonkb

Ale ten koń już się urodził, a nie był zlepkiem kilku komórek. Aborcja to miłosierdzie w porównaniu na skazanie na całe życie w cierpieniu, jeśli płód jest uszkodzony.

tomek00225

No i dobrze. Koń to koń nie człowiek przynajmniej scena dobra.

tomek00225

Dzięki za ostrzeżenie - Bojkotuję

tomek00225

To były niestety takie czasy. W "Andrzeju Rublowie" Tarkowskiego też jest sceny w trakcie ataku Tatarów na Włodzimierz scena, gdzie koń spada że schodów. Wzięli konia z transportu do rzeźni i strzelili mu w szyję. Kocham konie i trudno mi było oglądać tę scenę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones