PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=462084}
3,5 12 096
ocen
3,5 10 1 12096
1,3 3
oceny krytyków
Pora mroku
powrót do forum filmu Pora mroku

Buenos Aires na początku?? Generalnie bzdurny film, ale na pewno nie aż tak zły...

ocenił(a) film na 5
harry_rabbit

do Argentyny uciekło po II wojnie b. wielu nazistów, którzy nie byli deportowani do Europy czy USA i to oni byli zainteresowani prowadzeniem testów

ocenił(a) film na 4
Rado101

To jasne, ale nie ma to nic wspólnego z fabułą. Stara na wózku dyszała patrząc na dzieci jakby zobaczyła ducha. Mam wrażenie, że reżyser pojechał na wakacje i chciał zaszpanować ujęciami z Argentyny, żeby film był bardziej "amerykański"...

ocenił(a) film na 10
harry_rabbit

na jakim kanale byl ten film?kurcze nie ogladalem

ocenił(a) film na 4
eska10

na torrentach ;) Nie masz czego żałować :)

harry_rabbit

To nie tak że ktoś chciał zeszpanować. Ona była nazistką - uciekła jak wielu z nich do Argentyny. A na widok dziewczynki tak się podnieciła bo jej zazdrościła młodości którą jak się potem okazało sama zamierza sobie kupić.

ocenił(a) film na 2
harry_rabbit

Prawda jest właśnie taka ,że tu nie chodziło o szpan, a powiązanie tego z fabułą filmu. Niby nie było to podane na tacy, ale wystarczyło wytężyć trochę wyobraźnię. Gdyby nie tysiące irytujących momentów w tym całym horrorze, mógłbym go uznać za mniej bzdurny, a bardziej sensowny niż chociażby serię ''Hostel''. Pod paroma względami i tak przebija amerykańską trylogię.

ocenił(a) film na 4
djrav77

Ale tu nie chodzi o wytężanie wyobraźni, bo cała scena nie ma sensu i nie ma co tego bronić. Ogólnie film jest słabiutki i to w żadną stronę nie zmienia oceny filmu.

ocenił(a) film na 10
harry_rabbit

widac ze sie na historie nie chodzi !w Buenos po wojnie ukrywalo sie duzo hitlerowcow duzo mosad zlapal i osadzil a wielu zyja sobie na sloneczku zbrodniarze,i dlatego jest ta scena tak jak mowi djrav77 przebija nie tylko trylogie hostelu ale i inne produckje horrorow amerykankich,Pora mroku slyszalam ma byc trylogia czekam na 2

ocenił(a) film na 10
eska10

bo u nas nie robi sie kina gatunkowego tylko telenowele kinowe albo wojenne telenowele no czas honoru heh

ocenił(a) film na 4
eska10

Widać, że się nie czyta ze zrozumieniem moich poprzednich postów...

ocenił(a) film na 10
harry_rabbit

ogolnie film fajny ale trzeba myslec..... ze tak jak sie oglada serial czy telenowele rodzime ze tak jak jest pokazane to tak jest tu jest jak w usa filmie albo serialu typu lost czy arhiwum x np kubek stojacy na stole cos mowi a nie tylko sobie stoi jak u nas w serialach:-)

ocenił(a) film na 2
harry_rabbit

Harry ,ale ja nawet nie mam zamiaru bronić tego czegoś, bo dla mnie to jeden z najbardziej beznadziejnych polskich filmów jakie ostatnio widziałem. Przebił nawet ''Ciacho'' chociaż to całkiem inny gatunek. Bzdurny i koszmarnie zrealizowany na potęgę.
pozdro

ocenił(a) film na 10
djrav77

ciacho nie przebil widac ze jestes fanem telenoweli romantycznych bo porownaj rozne horroy usa i sie nimi podniecasz a pierwszy Polski horror od lat to negujesz to taka zawisc Polska co nasz e to zle

ocenił(a) film na 2
eska10

Wejdź do mnie i zobacz sobie jak ja się podniecam amerykańskimi horrorami. Człowieku nie znasz mnie to nie pisz co mnie rusza, a co nie. Dla porównania ''Ciacho'' (i wyobraź sobie ,że potrafię rozróżnić gatunki!) w swojej kategorii komedii, jeżeli chodzi o polski rynek ,oceniłem również na 2/10 bo jest dla mnie tak samo beznadziejny jak ta oceniona przez Ciebie ,całą ''Pora mroku''. Do Twojej info, gatunek horror, jest u mnie najczęściej przeze mnie oglądany. O jakiej Ty zawiści piszesz?!?!?!?!?!!?!?!!!!!!????!
Jestem realistą i realnie patrząc na to ''coś'', zdania nie zmienię.

ocenił(a) film na 10
djrav77

nie zmienisz zdania bo sie nie znasz ,jakbys ogladal archiwum x rzeczy gdzie trzeba myslec to bys zrozumial to nie jest film dla bezmyslnych,zobacz jakie sa w nim postaci gdzie ty spotykasz u nas tak wyrazistych bohaterow niekotrych oprocz oczywiscie ludzi z na wspolnej :-)zobacz czlowieku na zdjecia ,muzyke szanuj Polskie kino boo przez takich ludiz jak ty nie ma na co isc do kina tylko gnioty nie porownuj ciacha do tego bo to zobacz wizyta na planie bylo ropbione jak filmy w usa w trudnych zimowych warunkach a nie ciacho w lato w miescie ,co ma horror do komedii nie znasz sie i tyle gdyby on powstal w usa to bys sie podniecal

ocenił(a) film na 2
eska10

Ty się w ogóle słyszysz?????????????
Masz ciekawe o dosyć oryginalne argumenty to fakt. Skoro się nie znam na kinie to przykro mi, ale sprowokować się nie dam do dłuższej wymiany poglądów. Nie tym razem. Nie mam zamiaru Ci nic udowadniać. Chcesz usłyszeć coś na temat zdjęć i muzyki ,zapraszam wiec na temat do tego filmu ,jaki założyłem kilka dni temu. Tam jasno piszę zwłaszcza o muzyce. To są zgrzyty i jęki ,a nie napięcie.
Masz oceniony jeden ,jedyny film i to jeszcze ten na dychę :)
Gratuluję gustu. Ja Cię nie neguję z tego powodu. Jesteś jakimś obrońcą polskiego kina czy co? Uwielbiam nasze kino, ale od dekady tworzy się u nas przeciętne i słabe filmy. Przyszła kiedyś moda na durne komedie romantyczne ze stanów, przyjdzie pewnie i na horrory. Jak mają tak wyglądać to szkoda tracić czasu i kasy na kino. Poważnie. Jak ktoś zajmuje się tym na co dzień to powinien wiedzieć jak się to robi. Ja nie jestem jakimś odosobniony w swojej ocenie jakbyś nie zauważył. Tak ,my wszyscy uwzięliśmy się na ''Twój'' rodzimy horror.
A ''Archiwum X'' oglądałem jak miałem tyle lat co Ty teraz ok. W swojej kategorii i jak na serial jest na prawdę dobry. Przepraszam zatem, że według Ciebie oglądając ''Porę mroku'' nie myślałem hmmmmmm. Ty wiesz to lepiej przecież.
POLSKIE KINO SZANUJE, bo KOCHAM POLSKĘ!

ocenił(a) film na 10
djrav77

jakbys zauwazyl poczateg podobny jest do us horrorow np teksanska masakra tez ludzie jada na impreze ,obejrzyj jeszcze raz bo jak na fana archiwum x nie widac zebys nim byl skoro nie zauwazyles nowego gatunku rodzimego ,Polska nie ma kina gatunkowego to jest jedyny oddech,nie przyjdzie moda na horrory bo spoleczenstwo jest oglupiale wygrala 2 raz po bo chcieli 2 irlandie hehe to sa ludzie ogladajacy programy typu majewski w telenowele czy seriale jak komisarz alex hehe

ocenił(a) film na 2
eska10

OMG ,ja Cię doskonale rozumiem. Nie oglądam telenowel ,wyobraź sobie bo jestem facetem po 30-tce i musiałbym mieć coś z głową. ''Komisarza Reksa'' czy tam jakiegoś Aleksa to wiem ,że nieraz moja córka ogląda. Nie mam ani czasu ,ani ochoty na takie durnoty ok. Chyba mi nie wmówisz ,że się mylę? Jak widzę te ''Trudne sprawy'' itp programy, nie mam pojęcia po jaką cholerę powstałe, to mi żołądek podchodzi do gardła i fala szyderstwa ogarnia. Co do horroru to Ty masz swoje ''widzimisie'', a ja swoje. Musielibyśmy zasiąść razem do oglądania tegoż filmu i może wtedy wytknął bym bezpośrednio przy Tobie jego ogromne wady. Słuchaj ,ja nie twierdzę ,że nakręcił bym coś lepszego amatorską kamerą ,tak jak co niektórzy twierdzą, że by zrobili. Ale jak ktoś zawodowo próbuje sił w takim gatunku, to albo niech się postara, albo niech przełknie słowa goryczy i krytyki ,a następnym razem stworzy coś tak dobrego ,żeby mi i innym opadła kopara. Póki co jest na prawdę kiepsko.
Co do zaczerpnięć z innych horrorów itd. Owszem jest ich sporo i dlatego też jest to plagą ,która mnie wnerwia pod niebiosa. Czy już innych klimatów nie można zrobić dziś w kinie, tylko ciągle ''grupa młodzieży, jedzie do opuszczonego szpitala, domu, sierocińca, na obóz, pod namioty, do lasu, na wakacje, na basen, do bunkrów, do ruin itd itd. Ciągle tylko ''grupa młodzieży i grupa młodzieży''. Czy ta młodzież ,aż takim mięsem armatnim jest dla zombie, wampirów, duchów, krwiożerczych roślin, psychopatów i różnego rodzaju zmutowanych stworów i potworów?
Życzę sobie,aby jednak w Polsce kręcono horrory, ale niech nie stanął się one taką zakałą jak te wszystkie komedie romantyczne powstałe w ostatnie dekadzie. OK.

ocenił(a) film na 10
djrav77

jakbysmy docniali swoje horrory no ostatnio to jest pierwszy Polski horror od lat to Pora mroku to by powstawaly,a ze wiekszosc idzie na telenowele kinowe to mamy taka kinematografie jaka mamy.

ocenił(a) film na 2
eska10

Ja szczerze powiem, oglądam każdy gatunek, a tu na FW jestem raptem od pół roku. Wystarczy wejść na mój profil i przekonać się ,że horror jest najczęściej oglądanym przeze mnie gatunkiem. Niestety rzadko kiedy jestem w stanie coś w jakimś znaleźć takiego co mnie nastawi do jego pozytywnej oceny. Zresztą każdy ma swoje własne ulubione pozycje.
Z komediami romantycznymi(?) ,które zalewają nasz rynek od dekady przynajmniej przecież jest tak samo. Większość to nie mająca nic wspólnego z prawdziwymi komediami, czerstwych produkcji, a jednak jak widać jest u nas w kraju na nie zapotrzebowanie. Prostym przykładem jest wydawanie na świat nowych ,jeszcze bardziej beznadziejnych filmików, które o dziwo i tak schodzą jak świeże bułeczki.
Czy o to rzeczywiście dziś chodzi w polskim kinie rozrywkowym?
Jeżeli to się przyjęło, a krytyka tego nie oszczędza, wierzę ,że i urodzi się u nas taki gatunek jak horror. Na pewno nie na taką skalę, ale jednak.
Życzę sobie tylko, aby kolejne były takie bym mógł w którymś momencie, któremuś z twórców zwrócić honor i głośno rzec ''ja pierdu .. to jest TO''.
Trzeba próbować i się nie zniechęcać. Ze wszystkim tak przecież jest.
pozdro

ocenił(a) film na 10
djrav77

http://tjk.nowyekran.pl/post/47828,pora-mroku-thriller-bez-echa

ocenił(a) film na 2
eska10

Dlatego też ,jak już pisałem do Ciebie w postach, życzyłbym sobie, aby taki gatunek jak horror produkcji krajowej, próbował przebić się na rodzimy rynek z całych sił.
Jeszcze raz powtórzę. Potencjał był, ale został słabo przedstawiony, bez względu czy ja w to wierzę czy też nie. Jeżeli to ocieka o historię to tym bardziej powinno być lepiej zrealizowane. A tak mamy słaby scenariusz ,dobity koszmarnym aktorstwem, koszmarnym montażem i zdjęciami, i mega koszmarnymi zgrzytami, piskami, stękaniami, czy jękami udającymi efekty dźwiękowe. Wykonanie pod każdym względem jest bardziej niż słabe, niestety.
http://www.filmweb.pl/film/Pora+mroku-2008-462084/discussion/Pora+mroku+w+polski m+kinie,1930032

pozdro

ocenił(a) film na 10
djrav77

a tak wogole to ogladales z pirata czy oryginal bo to duza roznica:-)

ocenił(a) film na 10
eska10

bo pirat ma kiepska kopie i dzwiek jezeli pirat nie masz prawa glosu........

ocenił(a) film na 2
eska10

Co to znaczy ''nie mam prawa głosu?''
Wychodzi na to, że większość ocen i postów (zapewne) nie powinno w ogóle tu być zamieszczone, bo jak sam wiesz dziś przeważnie się ogląda ściągane. Nie oszukujmy się, ale tak jest.
Człowieku tu chodzi o to ,że tych trzasków i zgrzytów nie da się całkowicie słuchać, nie wiem jakiej jakości by nie były!!!
A czemu Ty masz tylko ten film oceniony i tak go usilnie bronisz, jeśli można wiedzieć?

użytkownik usunięty
djrav77

cytat: "A czemu Ty masz tylko ten film oceniony i tak go usilnie bronisz, jeśli można wiedzieć?"

;)))

you name it

ocenił(a) film na 2
eska10

Czy mam Ci wysłać tą wersję, którą ja akurat oglądałem?

ocenił(a) film na 10
djrav77

bo nie chce mi sie oceniac innych skoro tu sa ludzie ktorzy sie nie znaja na filmach i ogladaja piraty ktore maja kiepska kopie nie jest to kopia dvd ja go widzialem na pirackiej kopii z netu i oryginal zupelnie co inego inny dzwiek i jakosc

ocenił(a) film na 2
eska10

No to gratuluję i życzę równie udanych seansów ''pirackich kopii z neta''. Trochę męcząca jest już ta nasza rozmowa, nie sądzisz? A jakbym powiedział, że może byłem na tym w kinie, to na co wówczas zgonisz? Że po prostu się nie znam i tyle tak?

ocenił(a) film na 1
harry_rabbit

Generalnie wielka szkoda, bo ktoś wreszcie w Polsce wziął się za ten gatutek i w sumie widać, że nie miał druzgocąco małego budżetu... a tu taki klops. Niestety film się ledwo trzyma kupy, a już na pewno nie trzyma w napięciu. Zaczęło się dobrze: niezły klimat kopalnianego Śląska, to jest to co często wyobrażałam sobie w polskim horrorze (zresztą mamy dużo krajobrazów przyrody i ciekawych legend, które można by fajnie wykorzystać w filmie grozy), a skończyło się na dziwnej grze aktorskiej, niespójnych scenach i tym, że tylko wszyscy się ganiali i podtapiali, generalnie wielkie gie. W PRL kręcili więcej horrorów i każdy był sto razy lepszy niż to.

ocenił(a) film na 10
koraarok

co znaczy dziwna gra ?moim zdaniem jest taka jak w usa

ocenił(a) film na 10
eska10

a ogladasz pewnie horrory z Usa i sie podniecasz ,

ocenił(a) film na 10
eska10

no tak jezei ty dajesz takim gniotom przerost formy nad trescia filmowi avengers 7/10 to co ty mozesz oceniac pierwszy Polski horror od lat

ocenił(a) film na 1
eska10

Yyy a kij ci do tego co oglądam? Avengers to nie horror po pierwsze, a poza tym Twoja kiepska riposta nic nie wnosi do dyskusji i nie zmieni tego, że film jest gniotem. Mimo, iż bardzo chciałam, żeby nie był.

ocenił(a) film na 10
koraarok

hehe nawet tego nie rozumiesz
chodzi o to ze sprawdzilem co ogladasz i co coenias zi jezeli ty lubisz takie jak avengers to nic dodac nic ujac o gustach sie nie rozmawia ale jezeli oceniasz taki gniot przerost formy nad trescia to nie dziwia mnie twoje opinie:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones