PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=462084}
3,5 12 096
ocen
3,5 10 1 12096
1,3 3
oceny krytyków
Pora mroku
powrót do forum filmu Pora mroku

Wczoraj widziałam ten marny film i ledwo dotrwałam do końca. Film jest strasznie zle zrobiony- ogólnie. Słyszałam, ze ktoś chwalił go za dobre zdjęcia- ja na tle filmów typu "Creep", nie mowiąc o Ringach, itp. nie widzę ładnych zdjec. Rozumiem, że nasi filmowcy po prostu nie mają pojęcia jak robic tego typu filmy, pewnie wymagają one zupełnie innego operowania kamerą, lepszego sprzętu, montażu? Kamera rzeczywiscie sie momentami trzęsie, a film nie był robiony na zasadzie udawania tych "kręconych z ręki pseudo- autentyków", więc jest to niedopuszczalne. Zle ujęcia, początek kompletnie mdły i chaotyczny. Przepadam za survival horrorem i nie mam strasznych wymagań co do scenariusza, jak jest dobra gra aktorów, zdjęcia i rezyseria. Po prostu jak film wciągnie. Tu taj, oprócz idiotycznego scenariusza, nie było nic pozytywnego. Nawet gra aktorów nieprzekonująca, dialogi- nuudne i mdłe. Chyba ogólny brak profesjonalizmu polskiej kinematografii się kłania, odnosze wrazenie że zatrudnia się zamiast fachowców syna cioci Jadzi co zna rodzinę producenta.... TYlko tytuł pasuje, ale nie do treści, bardziej ... pora mroku polskiej kinematografii?

ocenił(a) film na 10
izigo_2

Jakby to byl film robiony w hollywood to bys inaczej mowila,nie szanuje spoleczenstwo swoich rzeczy ,co nasze to trzeba dokopac zawisc ,zazdrosc,nie idzisz ladnych zdjec bo sie nie znasz ,pewnie ogladasz telenowele kinowe

eska10

A co to sa telenowele kinowe??? Jakis nowy gatunek... buachachacha A co do horrorów to jestem koneserem, i wcale nie przepadam koniecznie za Hollywood, choc trzeba im przyznac że w przeciwieństwie do nas- potrafią zrobic coś dobrze. Amerykańskie horrory mają jednak ten minus, że sa b. komercyjne. Ostatnio najlepiej mi się ogląda francuskie i hiszpańskie... A co do krytyki- myślę, że nie powinno się, jak się siedzi w przysłowiowym gównie, udawac, że ono pieknie pachnie- bo nigdy się z tego gówna nie wyjdzie. Jak nasi filmowcy nie wezmą się do ciezkiej pracy to nigdy nic nie osiągną.

ocenił(a) film na 10
izigo_2

glupoty gadasz telenowele kinowe to np och karol 2 ,tylko mnie kochaj ,nigdy nie mow nigdy itd itd obsada telenowelowa ,scenariusz,taki paranormal activity zobacz jaki gniot,Pora mroku poczatkiem przypomina teksanska maskare pila mechaniczna obejrzyj raz jeszcze i zrozumiesz to jest film na myslenie nie dla widzow telenowel ,trzeba sobie dopowiadac jak w archiwum x nie jest to film dla glombow!

eska10

gŁĄbem to jestes ty, co widac chocby po ortografii... A co do telenowel to jak widac znasz je lepiej ode mnie- bo mi te tytuły nawet nic nie mówią. TMPM to był swietny film i nie ma go co porónywac do polskich gniotów. A czy na myślenie? Może jak komus się strasznie ciężko myśli... :p LOL

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones