PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=462084}
3,5 12 096
ocen
3,5 10 1 12096
1,3 3
oceny krytyków
Pora mroku
powrót do forum filmu Pora mroku

Dobry horror

ocenił(a) film na 8

Nie rozumiem krytyki, film z fabułą, interesujący i miło się ogląda. Wcale nie widać, żeby był to typowy film polski, także polecam.

Ckair

Hmmm, i don't know if troll or just stupid

Ckair

Gościu co brałeś jak ten shit oglądałeś ???

ocenił(a) film na 2
Ckair

8? A czemu 8? Po co? Obejrzyj ten film jeszcze raz, ale uważnie i przede wszystkim zwróć uwagę na fabułe...

ocenił(a) film na 8
krzychu1526

A czemu dwa? Może i były błędy w fabule, ale ten film ma wyraźnie zaniżoną ocenę. Zasługuje na średnia przynajmniej 5,5 tak jak mają typowe amerykańskie horrory.

ocenił(a) film na 1
Ckair

Zaraz utnę ci nos mała polska ku..:) Ten film to tylko na haju idzie obejrzeć;)

ocenił(a) film na 8
pokemon227

Typowe polskie hejterstwo, jakby tam nie grał Wesołowski i to nie był film z Polski ale założnmy z czech czy z słowacji to pewnie miałby kompletnie inna ocene.

Nie wiem czego wy oczekujecie po horrorach. Sam obejrzałem ich multum i wiem, że nic mnie w filmie nie wystraszy, wiem tez ze wszystko już kiedyś było. Nie da się w tej branży nie powielić czyjegoś pomysłu. Film miał fabułę, miał historię co jest rzadkie w tym gatunku, do tego został zrobiony w miarę realistycznie w porównaniu do horrorów zagranicznych. Te jaskinie wyglądają jak jaskinie a nie jak przygotowane hollywodzkie atrapy.

ocenił(a) film na 1
Ckair

Ocena 5.5, please! To coś nie zasługuje 2.0, nie wiem czy na 1.5 nawet, już legenda była lepsza niż to coś. Ja też obejrzałem multum horrorów i oczekuję iż film z tego gatunku będzie PRZEDE WSZYSTKIM logiczny, a ten film nawet tego nie ma. Co do jaskiń to wyglądają okropnie, najlepszą jaskinię pokazali w horrorze: Zejście (bynajmniej moim zdaniem). Horror nie musi być straszny, tylko musi być logiczny i zrozumiały dla widza, to "coś" nie ma ani tego ani tego. Słowem: jest jednym wielkim gniotem. Zgadzam się z hejterstwem, bo tego filmu po prostu nie da się inaczej opisać. Osoby, które oceniły na 2 to jestem w stanie zrozumieć, ale nie kogoś, kto dał 8. W tym filmie dobre były TYLKO napisy końcowe, cała reszta zbyt żałosna, nawet by ją wyśmiać

Nekromanta21456

Hmm, nie wiem, czy napisy końcowe można nazwać tu dobrymi... To, że się człowiek ucieszył na ich widok, nie czyni ich jeszcze dobrymi ;) Ale serio, w tym filmie nie było niczego wartego oglądania.

ocenił(a) film na 10
krzychu1526

Oglądałam 3 razy. I nie zmieniłam oceny. Film jest dobry. Widać wy go nie rozumiecie :P Oczywiście z typowym horrorem to on ma niewiele wspólnego (jak w sumie prawie każda dzisiejsza produkcja nazwana horrorem), ale nie znaczy to, że jest do niczego.

ssstrzalka

Kogo z ekipy filmowej masz w rodzinie? :P

ocenił(a) film na 1
ssstrzalka

ten film to nawet nie jest horror i owszem jest do niczego, zero akcji, zero logiki, zero fajności, ten film nie zasługuje nawet na 2.0. Naprawdę ocena 10 dziwi mnie ogromnie

użytkownik usunięty
Ckair

Pomysł w sumie mieli, ale całość zalatuje straszną amatorszczyzną.

ocenił(a) film na 8

A jak dla mnie mieli pomysł, mieli klimat, mieli fabułę, mieli całkiem niezłą grę aktorską.

Jedyne co w tym filmie mi się nie podobało to zakończenie, ale to już moje subiektywne zdanie jakie bardzo nie rzutuje na ocenę.

ocenił(a) film na 2
Ckair

Puści film od tyłu ... przecież to było tak debilne że aż nie śmieszne . A poza tym to wszystko w tym filmie jest spie*dolone , a gra aktorska godna poziomu jasełek w klasie 2c .

ocenił(a) film na 1
SlasherManiak

Ckair jeżeli ty w tym filmie widzisz jakiekolwiek walory to gratuluje. Nie ma sensu dyskutować o twoim guście bo wyraźnie jest spaczony. Zazdroszczę że film ci się podobał ja niestety strasznie się wymęczyłem i tylko dlatego że z zasady oglądam do końca, wytrzymałem.

ocenił(a) film na 1
Ckair

Już ze wszystkim jestem w stanie się zgodzić: pomysł - pierwszy krok do sukcesu, fabuła - no coś tam było, klimat - nie mój najwidoczniej, ale gra aktorska? Niezła?
Gry aktorskiej tam wcale nie było.

ocenił(a) film na 1
camillasavv

Jakaś tam była, ale tak spie*dolona, że aż żal ją komentować

Ckair

Nie chce mi się strzępić języka gamoniu- ta recenzja zawiera wszystko co można o tym filmie powiedzieć: https://www.youtube.com/watch?v=0XYZ8BaxQD0

ocenił(a) film na 7
Ckair

Nie wiesz że wszystko co polskie i powstało po 1995 roku musi być zdeptane i oplute dla zasady ? To już wiesz. W dodatku 100 razy większa szmira ale made in USA może tu zdobyć nawet 8,0 tylko dlatego że smarkula ma fajne trampki, leci jedna gimbusowska piosenka albo jest 2 leszczy z grzywką na oczach.

ocenił(a) film na 8
Brumhilda

Zauważyłem właśnie, bo amerykańskich gniotów jest na potęgę. To może być efekt polskości filmu tak jak napisałaś, albo twarz Wesołowskiego ludzi drażni, coś w stylu kompleksu czyjegoś sukcesu czy coś w ten deseń.

Brumhilda

Nie wszystko. Dom zły, Wesele, Drogówka, Róża i Pod Mocnym Aniołem nie zostały zdeptane ani oplute dla zasady.

Ckair

Ty się lepiej od razu przyznaj jako kto pracowałeś przy produkcji, ewentualnie którego z aktorów masz w rodzinie :)

Zaś poważniejąc - "swoje" zawsze się ocenia surowiej, nie ma taryfy ulgowej. A jak coś jest dobre to jest dobre. Nikt nie jojczy na "Seksmisję", najlepszy w sumie polski film SF, bo mimo że pod względem wykonania bliżej mu do amerykańskich filmów spod godła Rogera Cormana niż Spielberga, to nadrabia to świetnym scenariuszem i grą aktorską; zresztą, Seksmisja jest zajebista i nie ma co się o tym rozpisywać.

W naszych filmach dużo łatwiej widzom wyłowić marne aktorstwo, z prozaicznego powodu: nadal niewielu relatywnie Polaków posługuje się językiem angielskim w stopniu pozwalającym na dostrzeżenie kiepskiej gry. Nadal wiele osób szuka filmów w wersjach z lektorem, zagłuszającym przecież dykcję. Rzesze ludzi oglądających filmy z napisami nie ma pojęcia o angielskiej wymowie i ciężko im wyczuć nawet ewidentne drewno aktorskie w produkcjach zagranicznych. U nas głosy o tym że ktoś kiepsko zagrał najczęściej oznaczają że dana osoba danego aktora zwyczajnie osobiście z jakiegoś powodu nie lubi. produkcje zagraniczne mają więc z automatu fory.

Czy to oznacza że przez to polskie filmy mamy oceniać wyżej niż dotąd? Raczej wypadałoby słusznie całkiem poobniżać oceny zagranicznych gniotów, bo scyzoryk się w kieszeni otwiera kiedy widzi się że oceny Kingsajzu i np. Chłopaczków Z Sąsiedztwa nie są wcale tak od siebie odległe :/

Pory Mroku nie oceniam, bo widziałem reckę Miecia która mnie do seansu nie zachęca, a nie mam zwyczaju wystawiać not czemuś czego nie widziałem. Mam jednak spore przeczucie że nie wyrwał by u mnie zbyt wielu gwiazdek. A już na pewno nie ze względu na to że "dobre, bo polskie".

rozkminator

Masz rację co do oglądania zagranicznych filmów: jeśli nie znamy języka, aktorskie drewno łatwiej może się przemknąć niezauważone. A "Pory mroku" faktycznie lepiej nie oglądaj. W ogóle nikt tego nie powinien oglądać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones