PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=462084}
3,5 12 095
ocen
3,5 10 1 12095
1,3 3
oceny krytyków
Pora mroku
powrót do forum filmu Pora mroku

Większej żenady w życiu nie widziałam. Samo to że akcja dzieje się na śląsku jest śmieszne i te na
siłę wciskane co chwilę od początku filmu, kadry na jakieś płoty itp. z muzyką grozy w tle. Nigdy nie
widziałam tak rozbudowanych dialogów jak te niemieckie. Nie wiem czy autor liczył na idiotyzm
widzów, którzy nie zrozumieją krzyczanych co chwilę zwrotów typu: "Hi Hitler" czy "Hände hoch". Co
ciekawe w połowie filmu Niemcy nagle umieją mówić po polsku! Sama koncepcja by na śląsku
Niemcy prowadzili eksperymenty jeszcze z czasów 2 wojny światowej jest mało kreatywna. Ogólnie
nie polecam, jeśli ktoś nie zamierza marnować czasu.

ocenił(a) film na 6
Itsu

Heh :D Co z tego gdzie akcja się dzieje? Na śląsku nie może być szpitala psychiatrycznego? Koncepcja mało kreatywna? Jak w większości horrorów, chodzi o to, żeby było dziwnie i strasznie. Co do niemieckich dialogów się zgadzam.

Makuszek1

popieram

iwona1510005

Jak słyszę słowo 'horror', to generalnie chyba ostatnim krajem o jakim bym pomyślał to Polska. U nas nigdy, żadna ekipa aktorska nie zrobi dobrego horroru, proste.

ocenił(a) film na 2
Sacha_fw

Dokładnie.Przeciwnicy horrorów twierdzą że nakręcenie tego typu filmu to nic trudnego.Pora mroku jest absolutnym dowodem na to że jednak nakręcić dobry horror wcale nie jest tak lekko i łatwo .Film jest beznadziejny,przestraszyć może jedynie widzów seriali typu M jak masło.Horror to jeden z najtrudniejszych do zrealizowania gatunków.Polacy tworząc Pore mroku nawet nie zbliżyli się do amerykańskich średniaków w tym gatunku..Nawet jak na polskie warunki jest to niestety bardzo zła produkcja.

ocenił(a) film na 1
Itsu

Z większością się zgadzam. 90% polskich filmów to totalna ŻENADA. 3,8 to i tak za wysoko, ale jak ktoś daje 10 i twierdzi, że " Przyjemnie się go oglądało, bez nudy " to się zastanawiam gdzie ludzie mają oczy....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones