PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=462084}
3,5 12 096
ocen
3,5 10 1 12096
1,3 3
oceny krytyków
Pora mroku
powrót do forum filmu Pora mroku

Straszny

ocenił(a) film na 3

Straszny faktycznie ale pod względem wykonania.

SPOILER

Tak gdzieś z początku co tych dwóch facetów wlazło do budynku i jednego coś do dziury w suficie wciągnęło. Mina tego drugiego była celowo taka obojętna? Jakby nic sie nie działo, jakby widział drzewo. Albo jak ta młodzież (jak uratowali kolege przed morderczym sufitem) siadają przy ognisku i zupełnie zapominają co tam sie działo. Nawet słowem nie wspomnieli, nie bali sie. Ogólnie reakcje ludzi były straaasznie nierealistyczne.
Te wizje tych wieśniaków jak do okien podchodzili wcale nie dawały klimatu tylko dezorientowały widza (kto wie, może celowo)
Jednym słowem, żal mi tych aktorów, że musieli zagrać w tym CZYMŚ.

W dodatku cel tych badań. Dwie dusze w jednym ciele. Jak chcieli to osiągnąć trzymając ludzi w jakichś płynach/wodzie. Może skalpelem później mieli zamiar to przkeładać?


Może komuś się o podobało ale o de mnie 3/10 (za sam fakt, że ktoś nazwał to horrorem)

ocenił(a) film na 6
Hienka

no przecież ta pierwsza scena przedstawia brata tej bohaterki,który właśnie pracował nad tym wszystkim,cały ten "biznes" rozkręcił on,wiec ta pierwsza scena jest po prostu pokazaniem jak zwabiał niektóre "ofiary".

co do reakcji ludzi tak sie nad tym sama zastanawialam,ale w sumie doszłam do wniosku,ze nie wszystko zostało pokazane,prawdą jest i realizmem kompletnym że w momencie kiedy wyciagneli go z tej dziury,to spieprzali najszybciej jak sie da i nie myśleli o tym co to mogło być,czy też gadać o tym i piszczeć ze strachu,działała adrenalina. brakuje raczej sceny jak już znaleźli sie w bezpiecznym położeniu i wtedy powinni pokazać rozmowe w stylu "jezu,co to było?!?!" a tu tego brakowało. ale ich pierwsza reakcja? mysle ze własnie taka reakcja jest prawdziwa-bezgłosa,instykt samozachowawczy,zero pytań,ucieczka. To my naoglądaliśmy sie bzdurnych i fikcyjnych zachowań z głupawych amerykańskich horrorów i teraz jakakolwiek zmiana w scenariuszu budzi w nas niechęć i uważam to za brak realizmu,a tak naprawdę to nikt w takim momecie nie myśli o gadaniu czy piszczeniu,tylko instynkt pcha nas do ucieczki od miejsca zagrożenia.

trzeba przyznać,że jest tu wiele niedopowiedzeń,dużo ciekawych rzeczy jest po niemiecku,i dziwi mie to,że a początku filmu przetłumaczyli w napisach tekst babci do pokojówki po hiszpańsku bodajże,a nie tłumaczyli już nic co było po szabsku w dalszej części filmu.

Co do samego eksperymetu,nie wiem czy zauwazyłęś,ale film opiera sie poprostu na tym,że ta starsza kobieta była naukowcem w nazistowskim obozie koncentracyjnym i poświęciłą życie na badania jak przenieść dusze z ciała do ciała i chciała zeby jej dusza została przeniesiona ze starego ciałą do ciała tej młodej blondynki,notabene jej sobowtóra z młodości.To te stare szwaby miały inne plany o dwóch duszach w jednym ciele,co widać przy koncówce filmu kiedy to kłócą się ze staruszką przed uśmierceniem jej. Nie wiem czy znasz troche historii ale niemcy w obozach opracowywali najdziwniejsze eksperymenty na ludziach nie tylko czysto medyczne jak Mengele.

co do zielonego płynu to ten niemiec coś mówił o nim kiedy go "przesłuchiwały" te dwie dziewczyny w jakimś kącie,niestety nie pamiętam co dokładnie.

myśle ze po prostu wiele osób nie zrozumiało fabuły tego filmu, stąd niska ocena, bo jak dla mnie film był dobry, pierwszy polski "horroropodobny" który mnie nie zawiódł montażem(trzeba przyznać ze na wysokim poziomie jak na rodaków),a przede wszystkim dosyć oryginalną fabułą. Zajeżdża troche naszą nienawiścią i urazą do Niemców, no ale tego juz nie zmienimy,ogólnie film był dobry jak na mój gust.

ocenił(a) film na 3
Shrodis

Ah co do początku przepraszam, mój błąd. Najwidoczniej jakoś go nie skojarzyłam.

"powinni pokazać rozmowe w stylu "jezu,co to było?!?!" a tu tego brakowało"
Właśnie o to mi chodziło, tego że uciekali sie nie czepiam tylko tego jak już byli bezpieczni i nic na ten temat nie mówili.
Wspomniałam przecież "siadają przy ognisku i zupełnie zapominają co tam sie działo"

"a nie tłumaczyli już nic co było po szabsku w dalszej części filmu"
Pewnie zapomnieli XD

Może masz racje, ja wiele rzeczy przeoczyłam (poprostu początek mnie troche zawiódł i sie nie wpatrywałam za bardzo)
Obejrze ten film jeszcze raz i może ocena się podwyższy (czego nei gwarantuje)

ocenił(a) film na 6
Hienka

""a nie tłumaczyli już nic co było po szabsku w dalszej części filmu"
Pewnie zapomnieli XD"

no nie zdziwiłabym sie,ale mineło 66lat do cholery! xDDDDDDDDDDD

a fakt,z tym ogniskiem to było głupie,zwłaszcza ze rozpalili je niedaleko tego miejsca,ja na ich miejscu gdyby mnie coś zaatakowało to uciekłabym jak najdalej i jak najszybciej

ocenił(a) film na 10
Shrodis

tlumczyli szwabski ale w originalnej plycie dvd jezeli ogldacie z netu to nie ma napsiow w piratach kupujcie org sa napisy jak mowia po nimiecku ,jak niemiec mowie bo jest przesluchiwany tez sa napisy !!!!!!!!!!!!

ocenił(a) film na 3
eska10

Jak dla mnie jest dobrze. Lepiej nie rozumieć co smędzą niż wywalić kase na takie cuś.

ocenił(a) film na 3
Shrodis

A własnie i jeszcze ten moment kiedy wychodzili z łódki a jedna dziewczyna zobaczyła jakieś zwłoki w wodzie. Normany człowiek zechciałby sprawdzić czy to mu sie nie przywidziało albo nie zapomniałby tak szybko o tym. Ona wyszła wsystraszyła sie i poszła :|

ocenił(a) film na 7
Hienka

onz zauwazyła te zwłoki ale one zniknely spojrzała jeszcze raz i ich nie było wiec normalne ze wzieła to za zwidy co faktycznie było tylko zwidem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones