PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=462084}
3,5 12 095
ocen
3,5 10 1 12095
1,3 3
oceny krytyków
Pora mroku
powrót do forum filmu Pora mroku

Lubię horrory, więc jedyny polski nowszy przedstawiciel tego gatunku obejrzałam bez nadmiernie negatywnego nastawienia. Spodziewałam się czegoś nieco gorszego, ale nie mogę też powiedzieć, że jestem pozytywnie zaskoczona...

Najgorsze w tym filmie jest moim zdaniem to, że twórcy właśnie PRÓBOWALI zrobić z tego typowy, amerykański slasher. Banda przygłupich, plastikowych do bólu nastolatków, bez krzty osobowości. Palenie trawki przy ognisku, praktycznie brak reakcji na podejrzanych typów czy na to, że zabrano im kajaki - typowa banda z pierwszego lepszego slashera, zero osobowości, tylko czekałam aż przeciwnicy ich zmasakrują. Postać Karoliny i Zolo wypadają przy nich lepiej, ale im też specjalnie nie kibicowałam.

Montaż filmu też jest zwyczajnie okropny, te kilkusekundowe ujęcia wzięte z zupełnie innej części filmu, nie mają kompletnie żadnego celu. Niektóre "zwykłe" sceny też mnie rozwaliły, przy tym śnie "na haju" lałam się ze śmiechu - doktor przebrany za słoneczko FTW. Praktycznie brak ścieżki dźwiękowej, a to przecież jedna z najważniejszych rzeczy w tym gatunku - wystarczy porównać ten film np. z Sinisterem, gdzie to głównie soundtrack budował całe napięcie. Tutaj nie słyszałam muzyki w ogóle, tylko jakieś randomowe efekty dźwiękowe.

Bolał mnie także brak krwawych scen, czasem miałam wrażenie że ten film jest PG-13. Nie mówię o tym, żeby zmieniać sceny w jakiś gore, ale po horrorze spodziewałabym się czegoś więcej, niż kilku ran po kulach i jednego przeciętego nadgarstka.

Mimo to nie powiedziałabym, że film ten jest TRAGICZNY. Do bólu schematyczny tak, ale da się obejrzeć. Generalnie doceniam próbę zrobienia w Polsce czegoś innego, niż komedia z Karolakiem czy film wojenny z Szycem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones