PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=462084}
3,5 12 096
ocen
3,5 10 1 12096
1,3 3
oceny krytyków
Pora mroku
powrót do forum filmu Pora mroku

nie umia robic czy co ,zawsze tylko ametykancskie ring,klatwa albo inne a w POlsce"? nawet juz sb ie wyobrazasz..Poslka co nie umie robic? nie rozumiem czemu u nas sie nie produkuje,a ja jestem wielbicielem horrorów i lipa nie ma co obejrzec

ocenił(a) film na 10
Koszmarxd

bo spoleczenstwo oglada telenowele kinowe romantyczne jak maja powstawac horrory jak idioci nie doceniaja jedynego horroru jakim jest Pora mroku ktory jest jak amerykanski horror

eska10

achh racjaaa polska.... ; /

Koszmarxd

Bo Polacy są pozbawieni wyobraźni i wszelkich chęci?

szmyrgiel

no niestety...

ocenił(a) film na 10
Koszmarxd

jak to by przyszlo z Usa byscie byli zadowoleni a ze nasz to zawisc jakas dziwna i dlatego kino gatunkowe nie istnieje w Polsce

ocenił(a) film na 10
eska10

a jak z Usa przychodza takie horrory jak dom w glebi lasu gniot to sie podniecaja

eska10

no fakt,bezsensu chociaz sprobowali cos stworyc..ale kino u nas lezy..... tlyko kilka dobrych filmow

Koszmarxd

Polecam Wilczycę :) jeśli coś ma nosić miano polskiego horroru z prawdziwego zdarzenia to polecam. Na pewno jest klimat aha i MEDIUM też jest niezłe i oryginalne.

Cobra_Choke

dzieki,ale i tak mnie irytujw polska kinematografiaa hehe ;D

ocenił(a) film na 4
Koszmarxd

Bo:
- nie ma tu ludzi którzy potrafiliby tworzyć fantastykę, a tym bardziej horrory
- nie ma w Polsce kultury tworzenia takich gatunków filmowych - ciągle tylko dramaty psychologiczne lub społeczne, komedie gangsterskie, komedie romantyczne, kino historyczne itp. Najlepiej nam wychodzą dramaty, i chyba tylko one
- nie ma w Polsce sprawdzonych motywów, na których bazują horrory amerykańskie. Ale jeśli by się ktoś postarał, to znalazłby wiele ciekawych motywów
- nienawykliśmy do polskich horrorów, i nawet jak coś się pojawi, to traktujemy to na dzieńdobry z dużą podejrzliwością

Jest na to ratunek: próbować, kręcić, w końcu coś zacznie wychodzić. "Pora mroku" to był nie najgłupszy pomysł (nie głupszy niż amerykańskie), ale fatalnie, naprawdę beznadziejnie wykonany. Ale przynajmniej próbowano, i chwała twórcom za to, chociaż spaprali jak nie wiem.

Horg

nistety polska.. a słuchaj ... widzialam zdjecia i wygladają dosyc fajnie.. ''przerazajaco '' ... wiec mozesz wiecej powiedziec o te beznadizjene wykonanie ? :D

ocenił(a) film na 4
Koszmarxd

Scenografię wykonano ok, ale:
- praca kamery: kamera skacze, nie nadąża za akcją itp
- dźwięki budujące nastrój: za dużo i za głośne, męczą, zamiast podrywać z fotela
- montaż: chaos scen, tak jakby powycinano za dużo z piewotnego materiału
- tempo akcji za szybkie i nierównomierne
- mocne sceny: rozmieszczone bez celu i pomysłu, nie wiadomo, co reżyser chciał nimi wywołać, poza tym dziwnie mało drastyczne chwilami, jakby ocenzurowane?
- aktorstwo: tylko niektórzy wypadają przyzwoicie, reszta - pożal się Boże
- fabuła: pomysł nie jest najgłupszy, ale trochę nie napracowano się, by rzetelnie umotywować wiele rzeczy
- scenariusz: miejscami wyraźnie zabrakło wyobraźni jak poprowadzić fabułę
- scenografia moze i ok od strony wizualnej, ale przegięto jednak ze strasznością, przez co wypada to cokolwiek niewiarygodnie. pamiętajmy że to niby Polska,
- klimat: dokładnie jak wyżej. Gdyby calość umieszczono powiedzmy w Rumuni albo innym kraju kojarzącym się z zacofaniem, to kupiłbym to bez problemu. Ale ze to Polska - nie dam się przekonać

Nie jestem krytykiem, oceniam tylko na czuja. Film jest damowy na VOD na Onecie, popatrz sobie i napisz jak Ty oceniłaś

Horg

dzięki.. wlasnie nw czy ogladac , zeby nie tracic czasu,ale jako fanka horrrorów moze sie skuszę :D

ocenił(a) film na 4
Koszmarxd

Obejrzyj i napisz wrażenia :)
Poza tym napisz moze jakie horrory uważasz za dobre, zeby mi polecić. Choć znająć siebie, to będę oglądał i tak wszystkie :)

Horg

wiesz ja polecam :-cala serie klasyki + remake czyli koszmar z ulicy wiązów ,
- udręczeni
- shutter widmo (2004 ) orginalne ,nie podrobe amerykanska .. porpostu zaje *biste !!!
- mroczen szczątki
- demon prawdziwa historia
- klątwa
-ring
- topór
-paranormal ,chodz ja sie za bardzo nie balam ,ale mam jeszcze 4 do obejrzenia i ponoć mocna
- oszukac przeznaczenie ( troche fantasy ,ale film spoko )
-wzgorza maja oczy
- nieodebrane połaczenie :D

ocenił(a) film na 4
Koszmarxd

Część obejrzałem już, faktycznie mogą być, choć nie wiem czy to są arcydzieła - ale trzymaja poziom. Widzę że lubisz klimat japońskich horrorów - ja ich trochę nie rozumiem, ale trzymają w strachu. Np japońska Klątwa mnie przeraziła jak cholera, ale w sumie to bazuje na dość prostych trikach, gdy blady upiór wyłazi znienacka z szafy.

Prawdę mówiąc wolę horrory z cyklu teen slashery, survival horror, horrory s-f. Oglądąłem cykl Resident Evil, jest ok. Lubię filmy o żywych trupach, w tym klasykę gatunku Romero. Uwielbiam klimat filmów Johna Carpentera, którego z pewnością mogę polecić (np film "Coś" - arcydzieło, także "Christine", "Mgła", "Wioska przeklętych" i inne). A indywidualnie mogę także wyróżnić film "Obcy" oczywiście tylko część I, bo reszta już chyba nie ma cech gatunku.

Horg

o cos tak... wiesz dla mnie arcydzielami sa koszmar i udreczeni moje 2 filmy numer 1 ;D wiesz nw czy jasponskie wersje.. ale wole je od amerykanskich ... a ogladalas orginalne shutter widmo 2004? poprostu razem z kolezankami sralysmy . hmm .. moze dlatego ze byla 3 w nocy i bylysmy same ? hehć ;D mgła tez ok , sierociniec nie jakis starszny ,ale fajny ;p

ocenił(a) film na 4
Koszmarxd

Shutter właśnie oglądałem tą późniejszą wersję, była ok, ale to pewnie nie to co pierwowzór. Wkurza mnie u Amerykanów to, że na wszystko robią remaki, jakby nie mogli obejrzeć filmu japońskiego/francuskiego/hiszpańskiego itp.
Koszmar oglądałem pierwsze 2 części dość dawno, ale teraz to trochę chyba już horror komediowy, aczkolwiek klasyka. Sierociniec oglądałem, był, ok, jeszcze w podobnym stylu "Kręgosłup diabła" który też jest na Onecie na VOD. I jeszcze oglądałem "Silent Hill" też mi się podobało w miarę :)
A widziałem że oglądałaś "Mgłę" ostatnio co leciała z Thomasem Jane, jak wrażenia? Ogólnie co myślisz o filmach na podstawie powieści Stephena Kinga?

Horg

No... amerykanie... heh ... ja chyba klatwe ogladalam amerykanska ,ale już nw xdd tak ,powiem ci ,ze pierwowzor swietny ,ale skoro oglądałeś remake to chyba już ci i tak bez rożnicy . Tak koszmar to horror - komediowy , w sumie za to go kocham .. bo byl (cala seria + remake) pierwszymi horrorami ,które oglądałam , amiałam słabe nerwy xd ALe kocham ten film xdd Wiele ludzi nie lubi remaku z 2010 ,ale dla mnie był świetny .. Radze obejrzeć i samemu ocenić ,jakby co pisz wrażenie ;D
ooo Silient Hills mielismy jechac na to z klasą do kina ale apokalipsa 3d xdd ,ale odwołali... Ale widziałam sporą częśc filmu ,zwiastunu ,opisyi na podstawie tego TYLKO powiem,że fajny :D
jesli chodzi o niego to tylko mgła,ale spoko... jesli chodzi o opinie moich znajomi to sie przeciagają,ale oni głownie mówią,że super :D
Kurde tak uwielbiam horrory ,a teraz nie moge wiekszosci wymienic.. moja pamięc heh .... chodz ogolnie wkręciłam sie w to okolo 1,5 roku temu :D


polecisz moze jakies horrory ? :D


No i mowie jeszcze raz o udręczonych -uwielbiam :D

ocenił(a) film na 4
Koszmarxd

Udręczonych i Koszmar nowy chętnie obejrzę jak będzie okazja, ale na razie nie widać tego na horyzoncie. A piraconych na youtubie lub gdzie indziej to nie oglądam (z uczciwości).

Z horrorów to jeszcze poleciłbym film o angielskim tytule "The Haunting" (nie wiem jak to po polsku "przetłumaczyli) z Liamem Neesonem, Lukiem Wilsonem i Catherine Zeta-Jones - fabuła taka sobie, ale za to jaka sceneria - stary, wiktoriański (czy jakiś tam) dom, właściwie pałac.
Jeszcze film "nieznajomi" gdzie gra Scott Speedman, ale to bardziej thriller.
Lubię też cykl "Gatunek", ale to znów bardziej s-f niż horror
A Johna Carpentera to pooglądaj, ze względu na styl tego twórcy. nie piszę reżysera, bo Carpenter to wielofunkcyjny twórca - pisze scenariusze, produkuje, reżyseruje, komponuje muzykę. Wiele jego filmów ma podobny charakter właśnie przez tą muzykę - trochę psychodeliczną, metaliczną, po prostu trzeba usłyszeć.
Jeszcze polecam "Martwica mózgu" - tylko trzeba wziac aviomarin na wymioty :)
I cykl o żywych trupach np "Noc żywych trupów", potem "Swit...", "Dzień..." i "Ziemia..."
A z horrorów komediowych to świetny był "Wysyp zywych trupów z Simonem Peggiem, oraz cykl "Powrót żywych trupów"

ocenił(a) film na 4
Horg

http://www.youtube.com/watch?v=5FsWey5yXUQ

O, na przykład posłuchaj tego. Tam u góry potem jest "Top tracks of John Carpenter", możesz sobie powybierać. Na pewno nabierzesz ochoty na tego reżysera :)

Horg

spoczko

Horg

jejk u nie lubie wymiotów xddd udreczeni -the haunted hehe taki orginalny tytuł ,na filmwebie znajdziesz ten film xd ale on jest z Kyle Gallnerem ... na zalukaj jest i koszmar i to (sama oglądałam) no i polecam ,ale wiesz wszystko zalezy od gustów :D najlepiej obejrzyj :D jakby co to ogarne jeszcze filmy i ty również ;]

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones