PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=767724}
5,0 45 334
oceny
5,0 10 1 45334
1,6 13
ocen krytyków
Porady na zdrady
powrót do forum filmu Porady na zdrady

Chyba nawet nie jestem zaskoczona tym, jak wyszedł ten film. Ale dawno nie miałam tak, że oglądało mi się coś tak bardzo źle i z trudem.
Sztuczne dialogi biją po oczach, brzmią jak dograne w dubbingu i być może nawet tak było. Aktorstwo drewniane, chyba nawet bardziej niż zwykle w "komediach romantycznych"...
Pewien urok miała tylko rola pana Krzysztofa Czeczota, chyba wypadł najbardziej naturalnie, a i drobna rólka Sławomira Zapały (chyba 3 - 4 linijki) była swoistym comic relief'em.
I w sumie jest mi bardzo przykro bo znowu w ramach seansów tylko dla kobiet pokazano taki film. Nosz kurczę, lubię te spotkania za samą ideę i możliwość babskiego wypadu do kina ale coraz bardziej doskwiera mi, że organizatorzy Kina na Obcasach uważają kobiety za małowymagające fanki tylko i wyłącznie dennych i ckliwych historyjek, w dodatku o marnej jakości i w dużej mierze ze słabymi i niemal żenującymi próbami bycia "nowocześnie zabawnymi".
W mojej opinii, nie jest to najlepszy film ale rozumiem, że znajdą się fani. W końcu podobno to dobrze, że ludzie są różnorodni.

ocenił(a) film na 6
mamutek_09

Trochę obraża inteligencję kobiet. Dialogi dno. Główni bohaterowie słabi. Aktorzy nie dosyć że beznadziejnie grają, to chyba sami nie grzeszą rozumem. Nadają się tylko do Klanów itp. W takich miernych produkcjach widać kto gra dobrze a kto nie nadaje się do tego zajęcia.
Fajnie wypadł Czeczot - jest zabawny i naturalny. Czasem wyglądało jakby na planie robił sobie żarciki tak dobre, że później to weszło do filmu. Dobrze wypadl Karolak ,Dereszowska, Borys. Dla tych osób warto zobaczyć ten film. Ale raczej nie w kinie. Polecam puścić go na jakimś spotkaniu przy plotach.
Film nierówny- tak jakby aktorzy sami sobie pisali scenariusz.
Lamparska i Roznerski - idźcie na zmywak, albo nauczcie się szanować widza

kika_kikowska

W samo sedno! Dodam, że bardzo irytujący był brak chemii między głównymi aktorami jak i wymuszona gra pani Lamparskiej. Mój pierwszy i ostatni film z udziałem tej pani. Nigdy więcej!

mamutek_09

musze się z Tobą zgodzić, ale w jednej kwestii na szczęście ludzie są różni i nie wszyscy musza chodzić na filmy "wysokich lotów", film miał z załozenia być lekką komedią romantyczną z aktorami, którzy są znani i lubiani, chociaż Lamparska to świeża krew w kinie i pewnie to jej początek w świecie filmów, dla mnie film dał pewien oddech w polskich komediach

ocenił(a) film na 7
Filomena00

zgadzam się :) czasem warto iść na taki film, po prostu żeby się wyczilować :)

ocenił(a) film na 8
alkaalka

od czasu do czasu fajnie obejrzeć taki nieskomplikowany film i tyle :)

ocenił(a) film na 10
markiz_85

Film jest bardzo fajny, film jest o tym ze Kalina i fretka zakochują się zanim poznali swoją miłość to pomagali dziewczynom złapać ich chłopaka,męza na zdradzie , film jest świetny ;) a film jest krytykowany przez Kodowców,Lewacto,wrogów Polski,Potomków czerwonej zarazy i przez osób którzy nigdy nie chcą zakochać się a nawet przez osoby którzy nie chcą załozyć normalniej rodziny hetero

ocenił(a) film na 4
vAkatsuki

serio 10 punktow na 10???

ocenił(a) film na 2
vAkatsuki

mam nadzieje, ze troll? :D

ocenił(a) film na 5
mamutek_09

POlskie komedie niestety skończyły sie raczej w latach 80tych...ich siłą był ścisły związek z realiami a to????? na szczęście nie sądźmy po komediach; polskie kino obecnie nie jest takie złe, ale w tych lepszych filmach raczej te sztucznie sklonowane buźki sie nie pojawiają...czy te szerokotwarze panie sie nie wstydzą???a ta podróba Ryana Goslinga???

ocenił(a) film na 10
basiaz1970

jesteś potomkiem czerwonej zarazy? dzisiejsze komedie Polskie są o wiele lepsze niż te za komuchy a wy Potomkowie czerwonej zarazy Kochacie ZSRR,Komunizm,Stalina i Rosję

ocenił(a) film na 5
vAkatsuki

prawidłowo powinno być NIż te za komuny (mówiąc językiem potocznym oczywiście); tak, ja urodzona w latach 70tych z ojca budowlańca i matki nauczycielki polskiego,,,Jezu, i ja się zniżam do poziomu tego komentarza; ale-słyszałes Pan/i o Barei? Chmielewskim? Rejs Pan/i oglądałe/aś?

ocenił(a) film na 4
mamutek_09

W tym filmie dobry był jedynie Karolak, może trochę Czeczot i piosenka Ani Dąbrowskiej którą bardzo lubię. Koniec tych plusów. Może w parę scen dało się uwierzyć. Lubie bardzo polskie filmy, lubie też bardzo komedie romantyczne. Ten jest nudny i dość sztuczny... choć im bliżej końca tym lepszy... o ironio

ocenił(a) film na 2
mamutek_09

Współczuję wszystkim tym, którzy byli na tym w kinie... Ja rozumiem lekką komedię dla wyczilowania jak to niektórzy piszą, nawet polską, samej zdarza mi się na takie chodzić. Niestety jednak film ten jest tak słaby, że nawet w domu trudno się go ogląda. Staram się aż tak nie wglebiac w szczegóły, ale kiedy gra aktorska i sceny są słabe to chcąc nie chcąc zauważa się, że główna bohaterka chleje z gwinta alkohol przez cały film, a lokowanie produktów bije po oczach, bo subtelniej nie dało się tego zrobić. I nawet zaczęłam wyliczać ile zmarszczek mają na twarzach aktorki... Dawno nie oglądałam tak słabej komedii romantycznej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones