PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1216}

Poszukiwacze zaginionej Arki

Raiders of the Lost Ark
7,7 275 795
ocen
7,7 10 1 275795
8,2 42
oceny krytyków
Poszukiwacze zaginionej Arki
powrót do forum filmu Poszukiwacze zaginionej Arki

Nigdy nie oglądałem Indiany i myślałem, że nigdy nie obejrzę, bo jakoś nie podchodziła mi tematyka superbohatera-archeologa. Tak jak nigdy nie podchodził mi Tomb Raider (jestem dziwny, wiem :)). Ale po pograniu w Uncharted stwierdziłem, że obejrzę ten szlagier klasyki kina.
Film podobał mi się i widać w nim baaaaaardzo dużo podobieństw do pierwszej cześci Gwiezdnych Wojen. Tematyka może i bardzo różna, lecz od muzyki po grę Harrisona Forda, wszystko wygląda tak samo, i jest tak samo dobre.
Słuchając muzyki z filmu od razu można było wyczuć Johna Williamsa. Ford, gdy przywdziewał kapelusz i dobywał bicza, zamieniał się w Hana Solo (okularki i garniuturek jakoś nie pasowały kompletnie). Niektóre sceny były wręcz ściągnięte z Nowej nadziei - chociażby scena, gdzie Indiana chował się przed niemcami w ich obozie i w końcu przebrał się za jednego z nich.
Te podobieństwa są rezultatem pracy Spilberga i Lucasa i nie są one minusem lecz wielkim plusem :)

"Młody" Gimli to wisienka na torcie - "hmmm, skądś znam ten głos" :)

Brakowało mi tylko jednego: żeby Indiana Jones powiedział "I have a bad feelings about it" :)

ocenił(a) film na 10
barszczoo

W 4 części to powiedział ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones