PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=101547}

Powódź

Navodneniye
6,1 50
ocen
6,1 10 1 50
Powódź
powrót do forum filmu Powódź

Nudny i nieprofesjonalny.

ocenił(a) film na 4

Cholera, ale to było nudne. Postanowiłam go obejrzeć, po przeczytaniu tutaj praktycznie samych pozytywnych komentarzy i oczywiście bardzo się zawiodłam. Juz miałam przełączyć, kiedy zaczęła się z cena z siekierą i myślałam ze akcja jakoś się rozwinie i byłam ciekawa jak ona ukryje tą ludzką siekankę i ocean krwi. No i się okazało ze krwi praktycznie nie było, a z teoretycznego punktu widzenia, powinna zachlapać pół pokoju. Jedyna smuga która była pokazana, te nagle znikła, pomimo że byla na białej ścianie, z której nie ma możliwości nic zmyć. Przesłania tu też brak, a to co w innych filmach jest tylko jednym z wątków, albo kanwa dla dalszych zdarzań, tu było całą akcją.
Sposób pokazania sytuacji i zdjęcia dość ciekawe, nie mogę zaprzeczyć, gra też nie najgorsza, ale nie niestety nie wystarcza.

ocenił(a) film na 7
dkf

Pragnę zauważyć, że te "same pozytywne komentarze" można policzyć na palcach jednej ręki:) No i nie rozumiem- nikt tutatj nie pisał : obejrzyj koniecznie, to arcydzieło światowej kinematografii. Ja zaznaczyłam jedynie, że film jest SPECYFICZNY, a to znaczy, że niekoniecznie trafia we wszystkie gusta. Moim zdaniem trochę przesadzasz z tą krwią, dla mnie ważniejszy był tutaj aspekt psychologiczny- jak dochodzi do przemiany ze spokojnej, opanowanej , dobrej żony w kogoś zdolnego do najokrutniejszego czynu. Pisałam zresztą w innym wątku, że w tym filmie nic nie jest powiedziane wprost, trzeba snuć domysły i koncentrować się przede wszystkim na emocjach wyrażanych przez grę aktorską, stąd też zapewne brak wyczekiwanego przez Ciebie wodospadu krwi. W filmie wszystko toczy się powoli, ale na pewno nie określiłabym go mianem nudnego. Trzeba po prostu "przełączyć się" na ten rodzaj estetyki. Pozdro

ocenił(a) film na 4
czarownica_kat

Ale przecież ja nie mam do nikogo pretensji, ze napisał że film jest dobry i mu się podoba, ja się tylko tym zasugerowałam i postanowiłam go obejrzeć, co nie było jednoznaczne z tym ze i mnie się spodoba.
Co do krwi to wcale jej tu nie oczekiwałam, chodzi mi tylko o bycie konsekwentnym w tym co się pokazuje. Po ukazaniu jak ktoś masakruje kogoś siekierą z pełnym rozmachem, jak dla mnie oczywiste jest że automatycznie będą po tym ślady, a nie wychodzi na to że młoda Rosjanka była jakby bez krwi. Można było po prostu pokazać że ją zabiła i tyle, nie było by sprzeczności.
Dla mnie on był nudny nie było tam niczego co było by się trzeba domyślać, ale różne są gusta, dobrze że komus si podobał. Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones