PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=122180}

Powrót do Brideshead

Brideshead Revisited
6,7 8 504
oceny
6,7 10 1 8504
6,3 3
oceny krytyków
Powrót do Brideshead
powrót do forum filmu Powrót do Brideshead

Niedosyt

ocenił(a) film na 5

Zdania na temat filmu są podzielone, moja opinia należy do tych bardziej krytycznych. Przede wszystkim zastanawiam się co było tak naprawdę głównym problemem filmu. Najpierw opowieść o przyjaźni dwóch mężczyzn o różnych statusach społecznych z różnymi problemami, potem zamienia się w historię dramatycznego romansu, by na końcu dać przedstawienie problemu, który wywołuje zindoktrynowanie i głęboko zakorzeniona religia. Nie widzę jednak żadnej puenty, ani morału, przez cały przydługawy seans czekałam tylko na jeden elektryzujący moment, w którym będę mogła stwierdzić, że jednak nie zmarnowałam całych dwóch godzin. Na próżno, film pomimo swojego potencjału pozostawił niedosyt. Brak konsekwencji w fabule i jakiejkolwiek klamry kompozycyjnej, np. kompletne zignorowanie postaci żony Charlesa, po prostu sobie była i nagle zniknęła, Sebastian, który przez pół filmu jest drugą główną postacią nagle sobie jest w Maroku, jakaś wzmianka na jego temat i... tyle. Nie było nawet chemii między aktorami, żadnego wgłębienia się w ich psychologiczne portrety. Miałam wrażenie, że wszystko robią bez powodu, bo tak. 5/10 z sentymentu do angielskiego akcentu, wspaniałych obrazów i doskonale wykonanych zdjęć - film doskonale oddaje brytyjski klimat, ale jak dla mnie to jedyny jego pozytywny aspekt.

ocenił(a) film na 6
rosyjska_herbatka

Mam podobny problem :) Dałam mu 7/10 za klimat, bo mnie ujął i obejrzałam go bez większego zmuszania się do końca. Ale cały dzień dziś myślę - o co chodziło autorowi? Nie wiem. Zabrakło mi pierwiastka spinającego całość. Fajni aktorzy (w sensie wyglądu), fajnie oddany klimat epoki, ale.... nawet nie wiem jakim człowiekiem był główny bohater - na pewno miałkim :) Po zastanowieniu odejmę mu jednak jedną gwiazdkę i dam 6/10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones