PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=122180}

Powrót do Brideshead

Brideshead Revisited
6,7 8 505
ocen
6,7 10 1 8505
6,3 3
oceny krytyków
Powrót do Brideshead
powrót do forum filmu Powrót do Brideshead

Już się cieszę. Kiedyś przed laty o tym samym tytule leciał w tvp serial z Jeremy Irons?em.
Znakomity, wręcz arcydzieło. Widziałam go ponad 15 lat temu i wciąż go pamiętam.

sylbow

Zgadzam sie, wlasnie ogladalam ten serial ostatnio - Jeremy Irons zagral wysmienicie. I oczywiscie klimat lat 20-30 tych...p.s Powiesc napisala Evelyn Waugh - kobieta, wiec nie mozna napisac powiesc Evelyna Waugha.

ocenił(a) film na 4
mazeka222

Może to krewna Mikołaja Kopernika i też był kobietą;-)

ocenił(a) film na 4
sylbow

A nieprawda bo Waugh to mężczyzna.

_Andrzej_

Od razu przypomina się Kelly z "Między słowami"...

ocenił(a) film na 8
sylbow

Niestety to prawda Evelyn to facet ;). Powieść ogólnie mi się podobała choć to okropne katolickie zakończenie zbiło mnie z tropu. Niestety nie widziałam serialu z Ironsem - czego żałuję, bo słyszałam o nim - o serialu- same dobre opinie, Mam nadzieję, ze uda mi się do niego dokopać. A co do filmu- nie wiem czy się go doczekamy, premiera jest wciąz przekładana. Szczerze powiedziawszy zżera mnie ciekawość- i złość na dystrybutora za brak jasnej daty Polskiej premiery!

ocenił(a) film na 4
sylbow

No i doczekałam się i nic...
Ogólnie rozczarowanie. Nie umywa się do serialu. Film pozbawiony emocji. Początek dobry, a później coraz gorzej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones