PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36554}
7,0 400
ocen
7,0 10 1 400
Powrót doktora von Kniprode
powrót do forum filmu Powrót doktora von Kniprode

Wciągający, szczególnie kiedy dochodzi świadomość iż podobnych zbrodniarzy uciekających przed sprawidliwością było całe mnóstwo. I co gorsze, częsci z nich udało się! Mimo, iż to tylko film, to realia przedstawiono całkiem rzetelnie: intrygi, konszachty aliantów z SS-manami, rachunek ekonomiczny-czy karać czy wykorzystać do swoich celów, bezsilny lekarz którego świadectwo przeciw Kniprode zostało zlekceważone przez MP.

Niestety w filmie czuć lekki posmak propagandy, bo cała nieprawość została uosobiona w osobie majora Rymszyca, który był antykomunistą i przeciwnikiem nowych władz w Polsce Ludowej. Natomiast doktor, ostoja sprawidliwości i troski, postanowił wrócić do Polski Ludowej, by poczuć się jak u siebie.

filipmosz

Mimo że oglądałem ten mini serial po raz pierwszy też mnie zaintrygował. Oczywiście jest bardzo stronniczy ( komuniści podobnie jak amerykanie wyławiali hitlerowskich pracownikow kontrwywiedu do tych samych celów ale przeciw sojusznikowi) i przeładowany propagandą, ale jest wiele zdarzeń prawdopodobnych.
Najbardziej ubawiła mnie scena w bunkrze w Berlinie gdy widać krzątajacych się niemców a w tle słychać wycie bombowca nurkującego Ju-87 i wybuch bomb na powierzchni

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones