PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=814572}
6,3 3 608
ocen
6,3 10 1 3608
3,8 13
ocen krytyków
Powrót
powrót do forum filmu Powrót

Na ekranie "niezwykle artystyczna" wizja nieistniejącego świata. Świata, w którym ktoś wraca (w domyśle) po długiej nieobecności do domu i nie pada ani jedno słowo, przez pierwsze 10 minut filmu. Za to matka myje dorosłą, zdrową córkę szmatą... Jakież to artystyczne! Córka obrażona (chociaż sama do domu wróciła) gapi się tylko milcząco w okno... Dalej odpadam, nie mam siły.

ocenił(a) film na 9
mike.jay

A to film oparty na faktach

Agatonik

Może i oparty jako ogół historii, ale na pewno nie w tych artystycznie egzaltowanych ujęciach.

ocenił(a) film na 9
mike.jay

Zobacz jednak w całości, to możemy pogadać. Rozumiem, że zniechęcił Cię początek, ale to nie podstawa do negatywnego nastawienia do całego filmu. Zachęcam jednak:))

mike.jay

I dobrze, że dałeś/aś sobie spokój, bo później jest tylko gorzej. Strata czasu. [możliwy spoiler] Milczenie i patrzenie się na siebie/w okno/w ścianę trwa w najlepsze. Oczywiście świat przedstawiony w filmie jest czarno-biały, w miasteczku nie ma ani jednej normalnej osoby, sama ciężka patologia. Bohaterka ucieka nie wiadomo jak, nagle pojawia się po latach w domu i generalnie reakcją jest... a jakby... patrzenie się na siebie. Mam wrażenie, że bez wzmianek o kościele nie można w tym kraju ukazać zła, toteż w filmie pojawia się sporo nawiązań do hipokryzji i zakłamania wielce wierzących katolików i kleru. Te modlitwy co drugą scenę zaczęły w pewnym momencie wywoływać uśmiech politowania, dalsza akcja (dot. księdza i ojca bohaterki) to totalna parodia. Wszystko przejaskrawione/groteskowe/absurdalne, przez co nie wzbudziło to we mnie żadnych emocji/reakcji dla tego typu tematu, jak choćby np. współczucie bohaterce, czy złości na bezprawie i krzywdę ludzką. Fatalny film i zmarnowany potencjał.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones