PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=599658}

Poza szatanem

Hors Satan
5,8 1 552
oceny
5,8 10 1 1552
5,7 9
ocen krytyków
Poza szatanem
powrót do forum filmu Poza szatanem

Bardzo podobny w klimacie i temacie do filmu Sasnalów. Obowiązkowy dla widzów, którym podobał się Z daleka... Nie potrafię powiedzieć, który lepszy. Oba przerażające, do obrzydliwości naturalistyczne, chociaż... u Dumonta jest dużo więcej mistyki i to je różni.
Dla mnie to nowe kino, niełatwo je oglądać, niełatwo przyjąć, ale wszystko co wartościowe - kosztuje :) Na pewno to coś więcej niż miło spędzony czas, co zrobiłam np. na "Jednym dniu" ostatnio - lekki, łatwy i przyjemny. Dobrze, że jest takie i takie kino :)

ocenił(a) film na 5
potasznia

Ja nie widzę podobieństw. Mi Z daleka widok jest piękny bardzo się podobał. Naturalistyczny. Raczej realistyczny. A ten... nie wiem. Nie rozumiem. Jakiś mistycyzm, metafora, ale czego?

ocenił(a) film na 7
magda_pokorska

Wcale niekoniecznie, bo mnie "Z daleka" się nie podobało. Chociaż zgodzę się, że są podobne, nawet sam tak sobie pomyślałem po seansie. Różnica jest taka, że tam jedyną zaletą jaką widziałem były ładne krajobrazy, no może trochę ten naturalizm, który był jednak jednocześnie odpychający. Tutaj to wszystko, nawet wszechobecna brzydota ludzi, wyglądało zdecydowanie lepiej, do tego film wieloznaczny, ciężki w interpretacji i dający do myślenia, a tamten nie pozostawił po sobie żadnego wrażenia.

ocenił(a) film na 7
LeboLebo88

Napisz proszę,dlaczego dałeś 7 ?Mam kłopot z oceną,może coś do mnie nie dotarło?Coś umknęło?Tych co dają 8 w ogóle nie rozumiem..Tych co 1 też nie...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones