PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=464544}

Pozwól mi wejść

Låt den rätte komma in
6,7 39 826
ocen
6,7 10 1 39826
6,9 16
ocen krytyków
Pozwól mi wejść
powrót do forum filmu Pozwól mi wejść

Ktoś mnie wpuści?

ocenił(a) film na 8

Nazwanie tego filmu horrorem, nie oddaje nawet w połowie tym, czym jest film. Już samo obsadzenie w roli wampira 12 letniej, niewinnej dziewczynki(abstrahując od tego ile naprawdę żyją wampiry) z wielkimi oczami - uosobienie bezbronności. Do tego dochodzi rezygnacja z typowego efekciarstwa w tego rodzaju filmach, posoki lejącej się na prawo i lewo, latających bebechów czy biegania po drzewach ze swoją "połówką" (musiałem!). Wszystko to na rzecz zimnej, sterylnej reżyserii, której znakiem rozpoznawczym są statyczne ujęcia(zwłaszcza mordów), dzięki, którym opowieść nabiera powolnego( bardzo dobrego) tempa. Już nie wspomnę o możliwościach interpretacji tej historii, ktoś, gdzieś napisał,że jest to opowieść o budzącej się seksualności i o dojrzewaniu. Dla mnie jest to po prostu piękna przyjaźń dwójki outsiderów i żeby dużo się nie rozpisywać odsyłam do sceny na basenie - uśmiech Eli po wynurzenia się Oskara z wody jest kwintesencją ich burzliwej przyjaźni.
Alfredson nie przekonał mnie swoim "Szpiegiem", po obejrzeniu "Pozwól mi Wejść" muszę stwierdzić,że zrobił film, który jest po prostu... piękny.

ocenił(a) film na 10
katedra

No, no, no... kto by pomyślał.
Dałbym ci lajka za tę ocenę (choć i tak jest za niska), ale chyba nie mam cię w Znajomych.

ocenił(a) film na 8
SiIverin

Czemu "kto by pomyślał"?

ocenił(a) film na 10
katedra

Ten film raczej nie trafia do publiczności blockbusterów.
No chyba że tragicznie skopana wersja amerykańska.

ocenił(a) film na 8
SiIverin

Przecież publiczność blockbusterów nie jest ograniczona niczym, zwłaszcza w dobie internetu. Nie widzę problemu w oglądaniu blockbusterów i kina europejskiego czy azjatyckiego

katedra

Witaj Kat. I witaj Sil. Kto by pomyślał ze was tu, zgniłki, spotkam.
Własnie zakończyłem film. Jestem zdegustowany skandynawskim tempem, jak i całym pomysłem.
A moze powinienem sie z tematem przespać?
Film jest specyficzny, włączyłem go bo obwoluta kasety była ciekawa.
Jest w filmie kolka plam i to nie czerwonych, np. jakoś mało sie słyszało o zabójstwach w małej w końcu społeczności.
Dziewczynka była dobrze zagrana, chłopak wnerwiał, a kolesie dręczyciele to kompletne dupy.
Nie polecam. Hej!

ocenił(a) film na 8
SiIverin

A jaki jest tytuł wersji amerykańskiej?

ocenił(a) film na 9
katedra

No właśnie dla tej dziewczynki go obejrzałem.
Ja na filmy zachodnie pomysł na pewno oryginalny i fajny.

ocenił(a) film na 9
katedra

Film bardzo dobry, ale amerykański to dno.
Jedyne co, to po licho te bzdury o jej płci. To jest całkiem niepotrzebne i przy ekranizacji należy coś takiego wywalać.

ocenił(a) film na 9
katedra

To zobacz wersję angielską.

A poza tym ta wampirzyca była jakaś słaba.

katedra

"Horror" = fantastyka grozy.
-Jest postać fantastyczna? - Wampir. Jest.
-Jest motyw grozy? "wieczne dziecko-wampirzyca, która zabija, bo musi; jej sługus; fabuła trzyma w niepewności i może nie ogromnym, lecz lekkim napięciu"
= Horror? Jest to jak najbardziej horror.

ocenił(a) film na 8
Wilkolak_Autograf

...lecz mówienie o nim jedynie w kategoriach horroru wiele mu ujmuje.

katedra

Pełna klasyfikacja gatunkowa tego filmu to Horror, Melodramat. Wszystko się tu zgadza. Wierz mi, spotkałem się już nie raz z autentycznie, rażąco błędnie przypisanymi gatunkami do filmu, które nie pasują wcale z definicji ;P
Wszystko jest tu w porządeczku :]

katedra

To Oskar się wynurzył i uśmiechnął.

katedra

dzięki za spoiler...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones