PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=675012}

Pozycja dziecka

Poziţia copilului
6,8 3 257
ocen
6,8 10 1 3257
7,6 13
ocen krytyków
Pozycja dziecka
powrót do forum filmu Pozycja dziecka

Wielu złośliwie mogłoby powiedzieć że teraz kręcenie takich filmów jest teraz modne. Długie sceny, maksymalny realizm, skrajny pesymizm, dominacja szarości. Netzer jeszcze będzie musiał trochę poszukać, zanim znajdzie "coś" co go wyróżni z tłumu.
Przymykając na to oko mogę stwierdzić że... jest bardzo dobrze! To film który uderza w widza, stawia pytania oraz stara się zasugerować nam odpowiedzi w nienachalny sposób. Postaci są obrzydliwe, nie trudno ich nienawidzić. Jednocześnie sporo w nich autentyczności. To nie są płaskie marionetki w rękach scenarzysty, a ktoś więcej. Co najgorsze takimi osobami może stać się każdy z nas. To ogół złych doświadczeń tworzy potwory pozujące przed przed innymi, by zyskać.
Jest tu kilka na prawdę genialnych scen. Choćby rozmowa teściowej z synową, gdy wykładają karty na stół. Podobała mi się już sama sytuacja jaką tu wytworzono. Szczerze się nienawidzą, ale tylko one mogą wzajemnie rozwiązać swoje problemy i zrozumieć położenie "syna". Takie momenty warte są zobaczenia. Tak samo jak pełne hipokryzji zakończenie.
Film minął mi jakby trwał zaledwie godzinę. Reżyser zaprasza nas do rodzinnego stołu osób wypranych z nadziei i jest to piorunujące wrażenie. Jednak było warto spontanicznie wybrać się akurat na ten seans...

ocenił(a) film na 4
Lucky_luke

A czy jak napiszę że reżyser skopiował sposób robienia filmów od Munigu i Munteana (to jest niemalże plagiat" Wtorku po świętach") , to też będzie zzłośliwe? Nawet jak będzie , to nnie zmieni faktu, że tak jest ;-). Historia ciekawa, ale wtórny sposób opowiedzenia sprawił że film jest przeciętny, bardzo przeciętny. Mam już dosyć tej latającej, za główną bohaterką, kamery i zakończenia typu "o kurde taśma nam się skończyła", ale widać jury festiwalowe ciągle dają się na to nabierają :-)

ocenił(a) film na 7
Vivre_sa_vie

Cóż, na pewno masz sporo racji. "Pozycja dziecka" byłaby lepsza gdyby twórca obrał bardziej świeżą formę. Z kinem tych panów muszę się natomiast zapoznać, bo są to dla mnie nazwiska zupełnie nieznane.

ocenił(a) film na 9
Vivre_sa_vie

A czy nie jest to po prostu styl "rumuńskiej fali"? Podobny formalnie jest też przecież np. "Kiedy chcę gwizdać, to gwiżdzę" Serbana.

ocenił(a) film na 4
Lucky_luke

"To ogół złych doświadczeń tworzy potwory"

Tak myślano kiedyś. Dzisiaj już wiemy, że aby być potworem, trzeba mieć potworne dziedzictwo genetyczne. Geny czynią nas potworami, rodzimy się ludźmi lub potworami. Nie stajemy się nimi, a już na pewno to nie doświadczenia nas pchają do zła.

ocenił(a) film na 9
Pancefaust

Co ty chrzanisz?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones