PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=470207}

Próba ogniowa

Fireproof
7,2 15 845
ocen
7,2 10 1 15845
Próba ogniowa
powrót do forum filmu Próba ogniowa

FILM DLA APARATU KOŚCIELNEGO POWINIEN BYC WYŚWIETLANY NA LEKCJACH RELIGI. TRAFIŁ BY Z PEWNOŚCIĄ W GUST ks. Rydzyka- FILMU NIE POLECAM jestem osobą wierzącą ale mój umysł nie może dac sie porwac takiemu GNIOTOWI,CHŁAMSTWU FILMOWEMU.

ocenił(a) film na 6
magdisaiyasin

ja to własnie na religii oglądałam.

ocenił(a) film na 7
gogulka6

ja tak samo. i bardzo mi się podobało :P przecież nie wszystko trzeba brać dosłownie, nikt Cię do tego nie zmusza.

ocenił(a) film na 8
magdisaiyasin

Puszczają to na religii w ramach kursu przedmałżeńskiego. I mi przypadł do gustu :) Być może to dzięki atmosferze w jakiej go oglądałem, ale i tak myślę, że AŻ chłamstwem bym go nie nazwał.

ocenił(a) film na 6
magdisaiyasin

Właściwie jeden z lepszych filmów jakie widziałam na lekcji religii, Może arcydziełem kinematografii bym tego nie nazwała, nie dałabym też nagrody za scenariusz ale zaskakująco przyjemnie się go oglądało

magdisaiyasin

Bo właśnie na lekcjach religii go puszczają.

ocenił(a) film na 7
magdisaiyasin

a teraz odsapnij, pooddychaj, policz do dziesięciu:) film faktycznie momentami kiczowaty, aktorstwo pozostawia wiele do życzenia... ale jednak może czas przestać się napinać i skupić na sensie tego, o czym film mówi. pewnie że zwykle zbyt ckliwie i prosto, ale czy wszystko musi być zawsze skomplikowane, odjechane i porąbane "bo takie jest życie"? a może wcale takie nie jest? a może ludzie są właśnie dużo mniej skomplikowani, jeśli przyłożyć do tego miarę Boga? fireproof mnie wzruszył, choć oczywiście zauważałem żenująco cukierkowe lub prostackie fragmenty, ale jednocześnie jest tu dużo prawdy o nas, o tym, jak trzeba cały czas nad sobą pracować, jak bardzo potrzebujemy pomocy Boga i innych, bo sami jesteśmy jak dzieci we mgle, samodzielnie rozwalający wszystko dookoła i błądzący w różne bezsensowne strony, kiedy droga jest, właśnie, prosta. realizacyjnie kino klasy B, zgadzam się, ale... jakie dobre:)

magdisaiyasin

Oczywiście film nie jest jakąś superprodukcją ale nastepnym razem może zwróć uwagę kto w nim gra. Większość osób grających w tym filmie to wolontariusze a aktorów z prawdziwego zdarzenia było tylko kilku. Poza tym budżet tego filmu był bardzo mały (ok.15 mln) w porównaniu z innymi filmami których budżet na film sięga kwot nie raz przekraczających 100mln - dlatego masz rację jest to film klasy B jednak czy pod innymi względami tak bardzo odbiega od innych wysokobudżetowych filmów...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones