PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=470207}

Próba ogniowa

Fireproof
7,2 15 847
ocen
7,2 10 1 15847
Próba ogniowa
powrót do forum filmu Próba ogniowa

Niech nie zraża się do tego filmu ludzie, którzy nie wierzą lub mają swoje własne przekonania niekoniecznie zgodne z wizją chrześcijańską. Sam jestem taką osobą. Film został mi polecony przez przyjaciółke ze studiów. Kapitalny!

Przedstawia ciekawe podejście do miłości.. Jakoby to była kwestia bardziej wyboru aniżeli uczuć które nie są zależne od nas. Decyzji i trwania w niej.. Naprawdę daje do myślenia. Wydaje mi się, że kombinacja tych dwóch.. Tj wyboru na podstawie uczuć i trzymania się tej decyzji na dobre i złe.. Że owa kombinacja jest kluczem do prawdziwego szczęścia w zwiazku. I chociaż w tym filmie wynika to z Boga, to w moim mniemaniu nie-katolika może wynikać to z serca.

Sam film naprawdę fajnie pokazuje też, jak człowiek potrafi zapomnieć co tak naprawdę jest najważniejsze. Jak stają się dla niego ważniejsze szacunek, pieniądze, ładny dom i samochody, chwilowe przyjemności. A druga połówka staje się tylko dodatkiem.. Życiowy film ot co.

Dodam jeszcze, że puściłem go moim rodzicom którzy przechodzą problemy małżeńskie.. Efekt przeszedł moje oczekiwania. Zastałem ich w dziwnym nastroju z dziwnymi minami na twarzy. Było ekstra przez tydzień. Później wróciły stare nawyki... Widać naprawdę trzeba chcieć. Nie mniej film otwiera oczy i można to wykorzystać.

Polecam

stev1989

Film jest genialny! Pokazuje, że można walczyć o małżeństwo. Nie zawsze musi się kończyć na rozwodzie. POLECAM

ocenił(a) film na 8
stev1989

Według mnie pro-religijne akcenty w tym filmie są raptem dodatkiem, bez której film świetnie by sobie poradził. Dodatkowo ojciec nawrócił Caleba w momencie jego największego rozchwiania, czyli niestety po chrześcijańsku - wtedy, gdy człowiek jest tak słaby, że jest w stanie zrezygnować ze swych przekonań, byleby tylko było lepiej.

Pomimo tego wątku religijnego, przyznaję, że film jest rewelacyjny i naprawdę może nieziemsko mocno pchnąć człowieka do refleksji. Tym bardziej jest dla mnie cenny w tym momencie, bowiem sam z moją ukochaną przechodzę kryzys, który wynika z wielu moich błędów, czego po prostu wcześniej nie dostrzegałem. Bo niestety, ale "ile Cię trzeba cenić, ten tylko się dowie, kto Cię stracił"...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones