PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=305127}

Pragnienie

Bak-jwi
6,5 3 513
ocen
6,5 10 1 3513
6,4 9
ocen krytyków
Pragnienie
powrót do forum filmu Pragnienie

Bardzo średnio

ocenił(a) film na 6

Niesamowita mieszanka. Listę gatunków powinno się rozszerzyć o: thriller, czarną komedię, groteskę a umniejszyć o horror. Niezła papka wyszła, bardziej w stylu Miike i moim zdaniem reżyser Ichiego też dużo lepiej się taką formą posługuje. Park zrobił film ciekawy pod kilkoma względami; wizualnie i emocjonalnie jest zajebisty, nie można się przyczepić do sposobu jak Pragnienie jest prezentowane. Niemniej co jest prezentowane to już druga sprawa. Wiele scen przykuwa do ekranu, widz śledzi z zapartym tchem losy bohaterów i te popieprzone Miikowskie rzeczy, które zdarza się im wyczyniać. Niemniej jest też sporo momentów, które zwyczajnie nużą. Odniosłem wrażenie, że 'uspokajacze' zostały mocno przesadzone i nie znalazłem powodu dlaczego tak bardzo. W każdym razie kilkukrotnie miałem ochotę odejść od ekranu - tego na pewno się nie spodziewałem i dlatego 6/10. Moim zdaniem 70% filmu to rzetelna robota (sam pomysł wymiata), ale oceniam całość.

Szczególnie polecam dewotom i fanatycznym katolom by mogli się opluć swoją herbatką...

ocenił(a) film na 5
Droo

Ze wszystkich wypowiedzi, Twoja jest mi najbliższa.
Fakt, mieszanka w tym filmie daje w bani niezły mętlik - to mnie zresztą nie zaskoczyło. Doskonała (jak to u Parka) praca kamerzystów i montażystów. Niestety fabuła zbyt banalna i pozbawiona głębszego sensu czy choćby jakiegoś drobnego przesłania. Mnóstwo dłużyzn (choćby sceny łóżkowe). W wielu momentach filmu śmiało można odejść i zaparzyć herbatkę po czym bez specjalnych strat powrócić do oglądania.

Z pewnością jest to film oryginalny i ambitny. Z pewnością godzien polecenia dojrzałemu i "wyrobionemu" widzowi. Jednak ja jestem nim mocno zawiedziony, gdyż po moim ulubionym i tak wybitnym reżyserze jakim jest Park, spodziewałem się jednak o niebo lepszego filmu.

Park dostaje ode mnie żółtą kartkę, a ja czekam na jego kolejną - i o czym jestem przekonany - znacznie lepszą produkcję.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones